AKTUALNOŚCI


 Starsze aktualności


Wakacyjne życzeniaJEDZIEMY NA WYCIECZKĘ25 czerwca odbyła się wycieczka autokarowa do skansenu w Kolbuszowej. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny. Z przewodnikami przedszkolaki poznawały warunki życia ludzi na wsi w dawnych czasach. Dzieci w formie zabawy poznały drewniane zabawki tj. koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski i taczki. Następnie zwiedzały stare chaty, oglądały zabytkowe narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Dzieci zbierały także kwiaty z których wykonały laurki dla swoich mam. Na zakończenie czekały pyszne kiełbaski z grilla.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

BEZPIECZNE WAKACJE
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI


22 czerwca tj. piątek gościliśmy strażaków JRG2 z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy .Przedszkolaki wyszły na plac, gdzie czekał już wóz strażacki. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe. Strażacy zademonstrowali przedszkolakom sygnały świetlne i dźwiękowe, które używane są podczas akcji ratowniczych a także w jaki sposób leci woda z węża strażackiego co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski i maski. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za miłe spotkanie.

Galeria zdjęć.

Trening na orliku20 czerwca przedszkolaki wzięły udział w treningu na Orliku przeprowadzonym przez trenerów DAP-u. Celem takich spotkań jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, gdyż już w tym wieku można, a nawet powinno się rozpoczynać przygodę z piłką nożną. Zajęcia miały na celu doskonalenie zwinności, sprawności ogólnej i koordynacji u dzieci. Wszystko w oparciu o gry i zabawy ruchowe.

Galeria zdjęć - grupa 1 i 2.
Galeria zdjęć - grupa 3 i 4.

„Pożegnamy przedszkole
pokłonimy się szkole...”


Już w piątek 15 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu pożegnanie najstarszej grupy, która od września stanie się uczniami klasy I. Wspaniale zatańczonym polonezem siedmiolatki rozpoczęły montaż słowno- muzyczny przygotowany przez wychowawczynie panią Gosię i Marzenkę. W wierszykach, piosenkach , były podziękowania za beztroskie lata spędzone w przedszkolu, jak również nadzieja na coś nowego. Na zakończenie p. dyrektor wręczyła przedszkolakom pamiątkowe dyplomy, książeczki, oraz rożki obfitości.

Galeria zdjęć - rozdanie dyplomów.
Galeria zdjęć - przedstawienie.

Przedszkolaki kibicują POLSKIEJ REPREZENTACJI

Mudialowe szaleństwo opanowało praktycznie wszystkich, nawet najmłodszych. W Przedszkolu powstała specjalna Strefa Kibica. Do kibicowania reprezentacji Polski dołączyła najmłodsza grupa przedszkolaków. Komu kibicują przedszkolaki? Odpowiedź może być tylko jedna!

Galeria zdjęć.

Festyn RodzinnyFestyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci. 07 czerwca w Sportowej Stodole „Wisłoka” odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Program rozpoczął się występem naszego absolwenta Bartusia Jedynaka, który wykonał hit „Miłość w Zakopanym”. Pogoda nam sprzyjała a i atmosfera była gorąca. Fantastyczną zabawę zapewnił KINDER SID, było disco, konkursy ,mnóstwo bąbelków, cukierkowa bomba i piana party. Na Dzieci czekały także inne atrakcje: balonikowe zwierzaki, malowanie buziek, foto budka, dmuchańce. Oczywiście dla każdego znalazło się coś pysznego w naszej kawiarence. Dziękujemy za dobrą zabawę i pomoc w organizacji festynu.

Galeria zdjęć.
Galeria zdjęć - fotobudka.

Wszystkie dzieci nasze sąDzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci i taki też był dla naszych przedszkolaków. Tego dnia cały dzień trwała zabawa.
Dzień obfitował w liczne atrakcje: bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, rzucanie do celu tańce przy muzyce i zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. Przedszkolaki czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.

Galeria zdjęć.

Dzień Dziecka na Orliku30 maja 2018r z okazji Dnia Dziecka, nauczyciele wychowania fizycznego ZS Nr4 zorganizowali na obiektach Orlik zajęcia w postaci gier i zabaw ruchowych z przyborami dla dzieci z gr. III i IV. Spotkanie to zostało zorganizowane i poprowadzone przez panią Ewę Grzyb, pana Tomasza Szewczyka oraz pana Jerzego Buszka. Serdecznie dziękujemy za liczne atrakcje!!!

Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

dzień mamy i tatyPrzedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty, na występy podczas których zaprezentowały programy taneczno – wokalno - recytatorskie. Po występach były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Podsumowanie akcji
XI Dębickie Pola Nadziei 2018
25. 05.2018. w Domu Kultury "KOSMOS" odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Pola Nadziei. Uhonorowano także laureatów konkursów: literackiego i plastycznego. W konkursie plastycznym pod hasłem „Bądźcie ludźmi wielkiego serca. Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich waszych braci, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących” wzięło udział wielu uczniów. Na konkurs wpłynęło 571 prac plastycznych. Dwie dziewczynki z naszego przedszkola zajęły miejsca: Milena Wiktor z gr II(II miejsce), Aleksandra Chodak z gr. I (wyróżnienie). Laureatki wyróżniono dyplomami oraz nagrodami. Gratulujemy sukcesu!

„Święty Jan Paweł II oczami dziecka”

22 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowej odbyło się podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. Celem konkursu było promowanie i rozwijanie postaw kreatywnej twórczości poprzez przybliżenie postaci Jana Pawła II – człowieka, papieża, świętego oraz kultywowanie pamięci o jego przeżyciach, rozległych zainteresowaniach, udzielaniem pomocy potrzebującym, pielgrzymkami, licznymi spotkaniami z młodzieżą.
Sukces w tym konkursie odniosły: Aleksandra Nylec z gr. III- (III miejsce) oraz Aleksandra Chodak z gr. I (wyróżnienie). Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć.

Przedstawienie teatralne
pt. „Czerwony Kapturek”
17 maja do naszego przedszkola zawitali aktorzy z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem śledziły bieg wydarzeń. Zaśmiewały się z nieporadności wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Aktywnie kibicowały rezolutnemu Czerwonemu Kapturkowi, w lot odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości.

Galeria zdjęć.

„Kłótnia Czterech Pór Roku”

We wtorek, 15 maja 2018r., na zaproszenie Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Dębicy nasze przedszkolaki z grupy III i IV podziwiały piękne i barwne przedstawienie pt. „Kłótnia Czterech Pór Roku” w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy wiekowej z „Dziesiątki”. Przedstawienie bardzo się spodobały a mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Po występie, wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw integracyjnych. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie!!!

Galeria zdjęć.

MUZYCZNYM SZLAKIEM
wycieczka do Sklepu Muzycznego HOBBY


Przedszkolaki z grupy II w ramach zajęć– “Muzyka jest wszędzie” udały się do sklepu muzycznego. Dzięki temu oglądały cały sklep, poznały wiele instrumentów muzycznych. Miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci była mała prezentacja gry na akordeonie przez dziadzia Antosia Pitaka, który gościł nas w swoim sklepie. Wycieczka odbyła się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Galeria zdjęć.

Dzień Polskiej NiezapominajkiDzień Polskiej Niezapominajki, to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja w całym kraju. Grupa IV Zielone Nutki obchodziła - święto przyrody i dzień serdeczności, życzliwości i radości. Były zagadki, wiersze, piosenki i wspólna zabawa przy muzyce.

Galeria zdjęć.

Miejska Gra Terenowa PrzedszkolakówW piątek 11 maja 2018 r. w Dębicy odbyła się I Miejska Gra Terenowa Przedszkolaków "Dębica z historią w tle" zorganizowana przez naszą placówkę - Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy i 27 DSH "Skała" im. Jerzego Wawrzyńca Żuławskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka . Wzięły w niej udział patrole reprezentujące 13 dębickich przedszkoli, a celem gry było uczczenie 660-lecia lokacji Dębicy i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki grze dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki i fakty związane z historią naszego miasta. Wszystkie drużyny o godzinie 9:00 wystartowały ze swoich przedszkoli, przemieszczając się po Dębicy docierały do baz, które wskazywała mapa przygotowana dla każdej grupy. Po zameldowaniu się w kolejnych bazach przedszkolaki wykonywały zadania przygotowane przez harcerzy 27 DSH pod wodzą hm. Sławomira Glenia HR. Zadania wiązały się z historią miasta, znanymi postaciami. Za prawidłowe wykonanie zadań dzieci otrzymywały rekwizyty, które były wyznacznikiem ukończenia I etapu gry oraz przejścia do etapu II. Podczas pokonywania trasy dzieci dodatkowo wręczały mieszkańcom Dębicy wlepki z informacją o obchodach 660-lecia lokacji miasta oraz 100-lecia Polski niepodległej. II etap gry odbył się na hali MOSiR przy ul. Kościuszki, gdzie dzieci wspólnie odkrywały baner z widokiem naszego miasta, układały hasło finałowe "Mały Przedszkolak - Duży Patriota" oraz zaśpiewały specjalne przygotowaną piosenkę o Dębicy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Dziękujemy serdecznie za udział w grze oraz sponsorom za pomoc w jej zorganizowaniu.

Galeria zdjęć 1.
Galeria zdjęć 2.
Galeria zdjęć 3.

Ola Nylec nagrodzona!Ola Nylec z gr. III została nagrodzona w konkursie "Żyję zdrowo i bezpiecznie” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dębicy. Gratulujemy!

Rozśpiewany finał

10 maja odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Finał to część końcowa wielkiego, często wieloczęściowego dzieła. Nasze comiesięczne spotkania też uznać możemy za dzieło wieloczęściowe, zasługujące na godny finał. W ostatnią muzyczną podróż wyruszyliśmy z walizką pełną ciekawych wykonań słynnych i znanych utworów. W wakacyjny czas wkroczymy z uśmiechem!

Galeria zdjęć.

Piękne są nasze barwy ojczysteJak co roku w naszym przedszkolu ŚWIĘTA MAJOWE obchodzone są w szczególny sposób. Żeby rozbudzić wśród dzieci i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Podsumowaniem wszystkich poznanych wiadomości była przygotowana przez grupy akademia „Piękne są nasze barwy ojczyste”. 27 kwietnia przedszkolaki poprzez odśpiewanie HYMNU PAŃSTWOWEGO, wyrecytowaniu patriotycznych wierszy oraz wyśpiewaniu pieśni dzieci odczuły podniosłą atmosferę i powagę tych świąt. Było bardzo uroczyście.

Galeria zdjęć.

Święto Flagi i Tańców Narodowych27 kwietnia o godz. 10.00 na dębickim Rynku, po raz trzeci odbył się happening związany z obchodami ustanowionego w 2004 roku przez Sejm Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W happeningu pt. „Święto Flagi i tańców narodowych” wzięły udział dzieci z miejskich przedszkoli i klasy zelówkowe dębickich szkół podstawowych. Nasze przedszkole reprezentowała gr III i IV. Uroczystość rozpoczęła się program edukacyjnym pt. „Poznaj swój kraj, bo Polska jest piękna” oraz okolicznościowym wystąpieniem burmistrza Dębicy nawiązującym do ustanowienia Święta Flagi. Finałem happeningu był Taniec Biało- Czerwonej oraz wypuszczenie biało-czerwonych balonów.

Galeria zdjęć.

Wiosenne muzykowanie

26 kwietnia gościliśmy muzyków Filharmonii Podkarpackiej, którzy podczas audycji muzycznej „Wiosenne muzykowanie” zabierali dzieci na muzyczny spacer w poszukiwaniu wiosny, odgłosy przyrody i zwierząt zilustrowali muzyką. Wykorzystano partyturę obrazkową do wykonania wspólnego utworu.

Galeria zdjęć.

Przyroda w czterech porach roku

25 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie Miedzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod Hasłem „Przyroda w czterech porach roku”. Celem Konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci oraz pobudzanie twórczej wyobraźni. A także kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i cała przyrodą. Nasze przedszkole reprezentowała Lenka Bochenek z gr III , która namalowała „Pejzaż letni”. Lenka za soje dzieło otrzymała III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć.

Tropiciele przyrodyZielone nutki wzięły udział w cyklu zajęć „Żyj z przyroda w zgodzie”, których celem było: kształtowanie postawy szacunku i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, nabywanie umiejętności obserwowania zjawisk przyrodniczych, wyciąganie i formułowanie wniosków. Aby osiągnąć pozytywne rezultaty, w trakcie organizowanych zajęć, stwarzaliśmy dzieciom okazję do obserwowania przyrody, doświadczania i poznawania jej za pomocą zmysłów, przeżywania jej piękna oraz działania i tworzenia w środowisku przyrodniczym. Podczas zajęć dzieci poznawały otoczenie obserwując i badając wybrane zjawiska przyrodnicze. Wykorzystując lupy, mikroskopy i okazy przyrodnicze zamieniały się w tropicieli przyrody.

Galeria zdjęć.

Międzynarodowy Dzień Ziemi24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Ziemi". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko- zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Tegoroczny Dzień Ziemi w przedszkolaki uczciły sadzeniem drzew na placu przedszkolnym oraz happeningiem w ogrodzie przedszkolnym „Na ratunek Ziemi”. Mamy nadzieję, że nauka właściwych zachowań młodego pokolenia zaowocuje w przyszłości dbałością o czystość otaczającego nas środowiska.

Galeria zdjęć - sadzenie drzew.
Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.

Przedszkolaki w BiblioteceZ okazji Dnia książki przedszkolaki udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem pań bibliotekarek. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Panie bibliotekarki starały się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci poprzez przygotowane zajęcia „W świecie książek”. Wszystkim dzieciom bardzo spodobała się wizyta w bibliotece.

Galeria zdjęć - grupa 1 i 2.
Galeria zdjęć - grupa 3 i 4.

spotkania z książką

Z okazji dnia książki w gr. II bajeczki Niebieskim Nutkom czytała mamusia Mikołajka Zagórskiego, a w gr IV mamusia Michalinki Jedynak.

Galeria zdjęć - mama Michaliny.
Galeria zdjęć - mama Mikołaja.

Dzień KsiążkiDzień Książki to święto obchodzone co roku w kwietniu. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Z tej okazji 20 kwietnia w grupie I i II wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek. Zorganizowaliśmy w ,,Kąciku książki” wystawę ulubionych bajek, przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz układały historyjki obrazkowe dotyczące ulubionych bajek. Wykonały także własne książeczki oraz zakładki.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.

POWIATOWA BIESIADA LITERACKA

19 kwietnia Szymon Jużecki i Filip Wojnarowski z gr. IV reprezentowali nasze przedszkole podczas XVIII Powiatowej biesiady literackiej „A to Polska właśnie” zorganizowanej przez Szkołę Podstawowa nr 12. Gratulujemy wspaniałego występu.

Galeria zdjęć.

Projekt zdrowie

10 kwietnia przedszkolaki z grupy III wzięły udział w spotkaniu z dietetykami z Centrum Dietetycznego „Projekt zdrowie”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Galeria zdjęć.

pola nadziei

W naszym przedszkolu jak co roku odbyła się zbiórka w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dzieci pod okiem opiekunów chętnie kwestowały na rzecz go Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II. Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy wsparli akcję.

Galeria zdjęć.

MINI SZKLARNIA w Eko ogrodzie

Istotną formą poznawania treści przyrodniczych są różnego typu uprawy, dlatego Niebieskie nutki zagospodarowały „mini szklarnię”. Dzieci chętnie uczestniczyły w sadzeniu i sianiu, a także w czynnościach pielęgnacyjnych w naszej „mini szklarni”. Przedszkolaki poprzez takie doświadczenia przyswajają nie tylko treści przyrodnicze, ale także uczą się cierpliwości, odpowiedzialności oraz wytrwałości.

Galeria zdjęć.

Zakładamy kącik lekarski

W ramach tygodniowego cyklu zajęć "Dbam o zdrowie" kwietnia Żółte nutki próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego lepiej zapobiegać niż leczyć?. Poznały zasady zdrowego stylu życia, odżywiania oraz zasad higieny, których należy przestrzegać, aby uniknąć wielu chorób. W sali urządziliśmy kącik lekarski, gdzie przedszkolaki wcielały się w role pacjenta, doktora, pielęgniarki. Zabawy wywoływała uśmiech na twarzach dzieci, a także mogą też, ułatwić dzieciom pokonywanie lęków przed wizytami lekarskimi w przychodni, czy podczas szczepień.

Galeria zdjęć.

Dzień tęczy

Dnia 4 kwietnia w grupie I Żółte nutki świętowały Dzień tęczy. Do tematu zajęć wprowadziło nas opowiadanie pt. „Historia tęczy“. W trakcie tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak ułożone są w niej kolory i ile ich jest. Nie zabrakło zabaw ruchowych, oraz eksperymentów z kolorami. Dzieci wykonały prace plastyczne słoneczko z tęczą. To był bardzo kolorowy dzień.

Galeria zdjęć.

Wielkanocne spotkanie z ZajączkiemW naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych. Na Żółte Nutki czekała jednak niespodzianka. Zajączek wyznaczył kilka prostych zadań, które muszą wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach: poszukiwanie jajek, pisankowe puzzle, zespołowe ozdabianie pisanek kolorowymi zakrętkami . Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od Zajączka drobne słodkie upominki

Galeria zdjęć.

PRZYDASIE - CZYLI PRZYGODA
NIEWIELKA GUZIKA Z PĘTELKĄ


We wtorek 27 marca przedszkolaki z grup II, III i IV pod opieką swoich wychowawczyń, udały się do Domu Kultury i Kina Kosmos w Dębicy na spektakl w wykonaniu aktorów z łódzkiego teatru FORM.ART. Głównym celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Prawdziwa scena, stroje, lalki, rekwizyty, efekty świetlne i muzyka to niewątpliwe atuty spektaklu, które poruszały wyobraźnię. Aktorzy przekazali wszystkim dużo dobrego humoru i pozwolili zrozumieć, że otaczający nas bałagan, ten mały i ten duży… przy odrobinie chęci można zmienić samodzielnie, mieć satysfakcję z uzyskanego efektu i pożytecznie wykorzystanego czasu wolnego. Poza wartościami edukacyjnymi, przedstawienie przyniosło dzieciom świetną rozrywkę i wywołało szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich widzów.

Galeria zdjęć.

BÓR I GAIK W WIOSENNYM LESIE26 marca do naszego przedszkola zawitał teatrzyk Bajkoteka z Krakowa. Aktorzy wcielili się w role tytułowych postaci spektaklu "Bór i Gaik". W przedstawieniu zwrócono uwagę na podstawowe zachowania proekologiczne np: jak zachowywać się w lesie, jak dbać o przyrodę i nie wyrzucać śmieci w dowolne miejsce. Jak widać na załączonych zdjęciach przedszkolaki świetnie się bawiły i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Galeria zdjęć.

POWITANIE WIOSNY21 marca w przedszkolu był Zielony dzień. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się , żeby wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości „ŻEGNAJ ZIMO- WITAJ WIOSNO” dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami i piosenkami i głośnymi okrzykami. Na zakończenie odbył się kolorowy korowód maszerowały z Marzanną i skandowały hasła: Precz zimo zła… ,Wiosno przybywaj, nie zwlekaj. Mamy nadzieję że wiosna zagości u nas na dobre.

Galeria zdjęć.

Natura dla wody, woda dla natury

22 marca 2018 w Galerii Handlowej „Raj” Dębica odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Natura dla wody, woda dla natury” zorganizowanego przez Wodociągi Dębickie sp. z o.o. w Dębicy, Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową Weldon SCHOOL pod patronatem Burmistrza Miasta. Celem konkursu było uświadamianie dzieciom, jak wielką rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz jak ważna jest jakość spożywanej wody , kształtowanie postaw proekologicznych , wdrażanie do dbałości o środowisko naturalne i jego zasoby , wdrażanie do oszczędzania wody i dbania o jej jakość, czystość , rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci . W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Miło nam poinformować ,że I miejsce zdobyli Ola Nylec, Marysia Musielak, Nikola Nowosielska Eliza Stępień i Marcel Mazur z gr III za wykonanie wspólnej pracy przestrzennej. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy, zamienialiśmy się w krople wody. Były również zabawy z elementem współzawodnictwa a także powstały wspaniałe prace plastyczne. Nie zabrakło także degustacji wody. Dzięki odchodom Dnia wody przedszkolaki wiedzą jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCAW gr I Żółte nutki obchodziły Międzynarodowy Dzień Słońca. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane na żółto co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Dzieci poznały znaczenie Słońca dla istnienia życia na Ziemi oraz sposoby ekologicznego wykorzystywania energii słonecznej. Żółte nutki świetnie bawiły się w „słoneczne” zabawy ruchowe, rozwiązywały zagadki, doskonaliły umiejętność rozróżniania żółtego koloru, rozwijały inwencję twórczą poprzez improwizację ruchową, ćwiczyły koncentrację i równowagę oraz rozwijały wyobraźnię. Na zakończenie dzieci degustowały ciasteczka słonecznikowe przygotowane przez Lilusię i jej mamusię.

Galeria zdjęć.

ZAKŁADAMY ZIELONe OGRÓDKI W NASZYCH SALACHKącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu, dzięki niemu udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska. Dlatego też, przez kilka dni wszystkie grupy zakładały Zielone ogródki w swoich salach. Na początku dzieci poznały różnego rodzaju nasiona. Rozpoznawały ich różnorodny kształt i kolory. Następnie miały możliwość samodzielnie zasiać i podlać swoje „uprawy”. Poznały także etapy sadzenia cebuli. Dzieci dowiedziały się min. jak w prosty sposób wyhodować szczypiorek, a także założyły też hodowlę fasoli, dzięki której będą mogły obserwować kiełkowanie i wzrost poszczególnych części rośliny. Dowiedziały się również , że roślinom do wzrostu potrzebne jest światło , woda i odpowiednia temperatura. Na zakończenie wszystkie dzieci ustaliły w jaki sposób będą pielęgnować swoje roślinki.

Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Bajeczki kochamy, chętnie ich słuchamy

W gr IV przedszkolaki systematycznie biorą udział w Spotkaniach z książką na których zaproszeni goście czytają przedszkolakom bajki. Tym razem wysłuchały opowieści pt. „Piotruś Pan” która czytała mamusia Alanka.

Galeria zdjęć.

ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK W NASZEJ SALI

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny dzieci z gr I początkiem marca założyły w sali „zielony ogródek”, który jest doskonałym miejscem do prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę, owies pietruszkę oraz sadziły cebulkę. Po podlaniu roślinki zostały umieszczone w kąciku przyrodniczo-badawczym, gdzie żółte nutki będą dbać o nie i wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin.

Galeria zdjęć.

VIII Przegląd Piosenki
„Rozśpiewane przedszkolaki”
6 marca odbył się VIII Przegląd Piosenki „Rozśpiewane przedszkolaki” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy. W przeglądzie nasze przedszkole reprezentowała Zuzanna Król z gr. III, która za interpretacje wokalną otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

Konkurs plastyczny „Zabawy i sporty zimowe”

7 marca w Szkole Podstawowej nr.9 odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Zabawy i sporty zimowe” w którym Melania Brzdęk z gr. IV zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!

Galeria zdjęć.

XVII OLIMPIADA NA OLIMPIE7 marca w Szkole Podstawowej nr.9 w Dębicy odbyła się XVII Olimpiada na Olimpie . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr IV Zielone Nutki. Przedszkolaki przy dopingu kolegów z wielkim zapałem pokonywali kolejne konkurencje: bieg z szarfą, czołganie się przez tunel, rzut do celu i skok w dal. Nasi mali OLIMPIJCZYCY zdobyli puchar za 4 . GRATULUJEMY.

Galeria zdjęć.

Konkurs plastyczny „Polska – nasza Ojczyzna”

W związku ze 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileuszem 660 – lecia lokacji Dębicy, w Szkole Podstawowej nr 11 zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Polska – nasza Ojczyzna”. W konkursie udział wzięły dzieci z gr III: Bartuś Dziuk- I miejsce oraz Ilonka Rusin– II miejsce. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

DZIEŃ KOBIET8 marca chłopcy nie zapomnieli o dziewczynkach i paniach z naszego przedszkola. W każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się także bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. W salach odbyły się zabawy z okazji święta. Z dziewczęcych buziek nie znikał uśmiech przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli mili i uprzejmi.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 3.

Konkurs „Mam Talent”

27 lutego dzieci z gr IV Zielone udały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy gdzie odbył się konkurs „Mam Talent 2018”. Przedszkolaki bacznie obserwowały występy koleżanki i kolegi z grupy, ale także absolwentów naszego przedszkola, które dostarczyły wszystkim sporą dawkę dobrej muzyki i rozrywki oraz wiele pozytywnych wrażeń i estetycznych przeżyć. Nasze przedszkole reprezentowali: Michalinka Jedynak, która za wykonanie piosenki zajęła II miejsce, oraz Filip Wojnarowski za grę na keyboardzie otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy przedszkolakom TALENTU.

Galeria zdjęć.

Łamańce językowe

8 marca w Szkole Podstawowej nr.11 w Dębicy odbył się logopedyczny konkurs recytatorski "Łamańce językowe". Recytowane wiersze obfitowały w trudne do wymówienia słowa. Komisja konkursowa podczas prezentacji wierszy oceniała jakość wykonania, intonację i dykcję, aranżację wiersza oraz wrażenia artystyczne. Nasze przedszkole reprezentowała Blanka Pietrucha z gr. IV, która za recytację wiersza pt. „Jerzy” otrzymała I miejsce. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

KOZUCHA KŁAMCZUCHA
TEATR LALEK "PINOKIO"
Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza zawitał 26 lutego do naszego przedszkola i zaprezentował "Kozuchę Kłamczuchę". Bajka przedstawia historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafia na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Przedszkolaki przekonały się, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca ,a prawda zawsze wychodzi na jaw. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom.

Galeria zdjęć.

Powiatowy Turniej Rodzinny
“Pantofelek Królowej Jadwigi”
2 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbył się Powiatowy Turniej Rodzinny „Pantofelek Królowej Jadwigi” pod hasłem „Dębica wczoraj i dziś” . Ponieważ w tym roku przypada 660-lecie lokacji naszego miasta wszystkie zadania związane były tematycznie z Dębicą. Organizatorom turnieju zależało aby ukazać Dębice jako miejsce przyjazne dla dziecka oraz pogłębić więzi rodzinne poprzez wspólną zabawę. Nasze przedszkole reprezentowały Milenka Rogowska z gr IV wraz z mamusią Alicją. Miło nam poinformować, że zdobyły III miejsce i brązowy Pantofelek Królowej Jadwigi. Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć.

Skrzypce i ich kuzyni

1 marca po raz kolejny gościliśmy muzyków Filharmonii podkarpackiej, którzy w czasie audycji muzycznej pt. „Skrzypce i ich kuzyni” zapoznali dzieci z grupą instrumentów smyczkowych; historią rodziny skrzypiec i ich dalekich krewnych. Muzycy przedstawili różnice nie tylko w ich wyglądzie , ale także w brzmieniu.

Galeria zdjęć.

Dzień Dinozaura26 lutego przedszkolaki z gr I i II obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń – DZIEŃ DINOZAURA. W tym dniu dzieci przyniosły na zajęcia figurki dinozaurów i książki związane z tymi zwierzętami, co pozwoliło na stworzenie dino- kącika w sali. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały, chwaliły się znajomością wielu nazw dinozaurów. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne i ruchowe. Niebieskie nutki wykonały z masy solnej skamieliny dinozaurów, a żółte nutki makietę - ŚWIAT DINOZAURÓW.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.

Bajeczki kochamy, chętnie ich słuchamy

Do grona osób czytających Czerwonym nutkom dołączyli: nasz absolwent Mikołaj Dziuk brat Bartusia, który przeczytał dzieciom „Przygody Franklina” oraz mamusia Adasia Jelenia . Dziękujemy i zachęcamy kolejnych chętnych do czytania książeczek przedszkolakom.

Galeria zdjęć - mama Adasia.
Galeria zdjęć - Mikołaj.

Walentynki
dzień miłości i przyjaźni


14 lutego z okazji Walentynek , odbyły się we wszystkich grupach zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Po zapoznaniu się z tradycjami tego święta przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony. Zabawa dostarczyła dzieciom dużo radości i pozytywnych emocji.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

dzień kotaKocie zabawy Tęczowych Nutek - czyli Dzień Kota na wesoło

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 16 lutego Żółte i Niebieskie Nutki obchodziły „Światowy dzień kota”. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz, przyniosły do przedszkola ulubione kociaki pluszaki oraz książeczki o kotkach. Dzieci uczyły się w jaki sposób opiekować się kotami, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Były też wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz śpiewanie kocich piosenek.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.

Czerwone nutki w świecie zegarkówZainteresowały się też wieloma ciekawostkami o zegarach: słonecznych, kieszonkowych, stojących, wiszących, o tych nakręcanych, jak i elektronicznych. Dzieci z grupy III udały się na wycieczkę do „Świata zegarków”- Zakładu Zegarmistrzowskiego, gdzie poznały ciekawostkami o zegarach: słonecznych, kieszonkowych, stojących, wiszących, o tych nakręcanych, jak i elektronicznych. Pani zegarmistrz w interesujący sposób opowiedziała przedszkolakom , na czym polega jej praca. Dzieci miały okazję obejrzeć różne rodzaje zegarów, poznać ich działanie. Obejrzały również narzędzia, którymi naprawia się zegary. To była bardzo ciekawa lekcja.

Galeria zdjęć.

CO JEŚĆ ABY BYĆ ZDROWYM13 lutego przedszkole Tęczowe Nutki odwiedziła pani dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Dębicy, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Przedszkolaki przekonały się do konieczności spożywania potraw- tych mniej kochanych przez dzieciaki – surówek, kasz, warzyw, owoców, mleka itp., a ograniczenia tego co dzieci lubią najbardziej czyli słodyczy lub coca-coli, itp. :) Po rozmowie z panią dietetyk przedszkolaki z wielkim zapałem kolorowały obrazki przedstawiające produkty żywnościowe , a następnie układały wspólnie PIRAMIDĘ ŻYWIENIA. Ten graficzny sposób przedstawienie zasad zdrowego odżywiania – ogólnej idei, jak komponować swój jadłospis, aby postępować z korzyścią dla zdrowia bardzo spodobał się przedszkolakom.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

dzień babci i dziadka
grupa 4


„KONCERT ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA”

25 stycznia zaproszeni dziadkowie i babcie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przedszkolaki z gr IV przygotowały wspaniały program artystyczny „KONCERT ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA”. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Do szopki przybyli aniołowie, pastuszkowie trzej królowie oraz dzieci z różnych stron Polski – krakowiacy, górale, marynarze, górnicy którzy przynieśli Dzieciątku dary. Mali artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Po przedstawieniu były też wiersze i serdeczne życzenia płynące z serca, jako wyraz miłości i wdzięczności dla swoich Babć i Dziadków. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Galeria zdjęć.

dzień babci i dziadka
grupa 3


„KOCHAMY MOCNO BABCIĘ I DZIADKA”

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Jednak są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych babć i dziadków. Z tej okazji 22 stycznia w gr. III zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla gości specjalny program artystyczny –„KOCHAMY MOCNO BABCIĘ I DZIADKA”. Podczas występu nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez wzruszenia oraz zachwytu dla talentu grających wnuków. Swoją grą mali aktorzy zachwycili zebranych widzów i zasłużyli na gromkie brawa, którym nie było końca. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta.

Galeria zdjęć.

dzień babci i dziadka
grupa 2


JASEŁKA DLA BABCI I DZIADKA.

24 stycznia dzieci z gr II występowały przed swoimi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta w jasełkach pt. „Dziecina mała”. Do Bożej Dzieciny położonej w żłobie, wędrowali pasterze, Trzej Królowie, oraz dzieci z prezentami. Nad maleńką dzieciną czuwali aniołowie, Maryja i Święty Józef. Wspaniały występ w wykonaniu swoich wnuczków ze wzruszeniem śledzili dziadkowie, którzy nagradzali występy głośnymi oklaskami. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły ukochanym Babciom i Dziadkom upominki.

Galeria zdjęć.

dzień babci i dziadka
grupa 1


„Święto Babci i Dziadków obchodzimy,
Szczęścia, zdrowia im życzymy.”

31 stycznia w naszym przedszkolu Żółte nutki przedstawiły Zimową bajkę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Poprzez wierszyki, piosenki, tańce oraz własnoręcznie zrobione upominki przedszkolaki z grupy I wyraziły podziękowania ukochanym babciom i dziadkom za ich wielkie serce, miłość i dobroć. Dzieci z niecierpliwością czekały, aby zaprosić swoich dziadków na występy, które wzbudziły wiele emocji: radość, wzruszenie, dumę.

Galeria zdjęć.

JAK CO ROKU W KARNAWALE
TĘCZOWE NUTKI BAWIĄ SIĘ WSPANIALE


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 23 stycznia .Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił nam KINDER SID, który prowadził bal. Imprezę uatrakcyjniły zabawy z Poppy i Mrukiem oraz efekty specjalne sztuczny śnieg i mnóstwo bąbelków. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości przedszkolakom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach dzieci malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

Galeria zdjęć.

Przygody Okruszka

W dniu 19 stycznia gościliśmy aktorów teatru SKRZAT z Krakowa. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem oglądały widowisko teatralne pt. "Przygody Okruszka”, który spotykał na swojej drodze kolejnych bohaterów bajki w poszukiwaniu "zaczarowanego orzeszka”. Emocje i napięcie były ogromne, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Okruszek odnalazł "zaczarowany orzeszek” i uratował krainę baśni przed zaginięciem. Dzieci w trakcie przedstawienia brały aktywny udział ruchowo, muzycznie, i słownie wskazując drogę Okruszkowi, a na koniec biły gromkie brawa.

Galeria zdjęć.

Karnawałowe obroty

18 stycznia 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu kolejna audycja muzyczna Filharmonii Podkarpackiej pt. „Karnawałowe obroty”. W rytmie m.in. samby, tanga, salsy rozpoczęliśmy naszą noworoczną przygodę z muzyką i tańcem… Poznaliśmy przy okazji instrumenty takie jak kontrabas, akordeon i banjo.

Galeria zdjęć.

VII MIEDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD
KOLĘD I PASTORAŁEK


„KOLĘDNICZE SERCE POLSKI”

17 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 4 odbył się VII MIEDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK pod hasłem „KOLĘDNICZE SERCE POLSKI”. W radosny nastrój zebranych widzów wprowadziły dzieci z grupy IV montażem słowno- muzycznym „Pójdźmy wszyscy do Betlejem”- przygotowanym przez nauczycielki Małgorzatę Rogowską- Michałek i Marzenę Cieślak.

W przeglądzie wzięły udział dzieci z 17 dębickich przedszkoli. W czasie występów można było podziwiać tradycyjne kolędy i pastorałki, w których dało się słyszeć gwarę. Nie zabrakło także tradycyjnych strojów ludowych oraz gwiazd kolędniczych. Na scenie wystąpili także we wspólnej kolędzie na góralską nutę Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, w-ce Burmistrz Wojciech Iwasieczko, dyrektor MZO Ireneusz Kozak oraz dyrektorki dębickich przedszkoli. Dla wszystkich występujących przygotowano dyplomy i upominki.

Rok 2018 jest rokiem obchodów 100 rocznicy Polski Niepodległej a także 660-lecia Miasta Dębicy, stąd tegoroczne hasło przeglądu „KOLĘDNICZE SERCE POLSKI”. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia . Celem przeglądu było ukazanie, że w sercach Dębiczan szczególnie tych najmłodszych bije POLSKOŚĆ. Znajomość tradycji, kultury i pielęgnowanie języka ojczystego to małe cegiełki dzięki którym budujemy nasz patriotyzm i naszą Polskość.

Galeria zdjęć - przegląd.
Galeria zdjęć - "Pójdźmy wszyscy do Betlejem”.

NIEBIESKIE NUTKI DBAJĄ O PTASZKI ZIMĄ

Przedszkolaki z gr II dokarmiają ptaki w karmnikach umieszczonych na terenie Eko ogrodu. Z dużą radością dzieci dosypują specjalnie przygotowaną karmę do karmników i z niecierpliwością wyczekują głodnych ptaszków.

Galeria zdjęć. Starsze aktualności