AKTUALNOŚCI


 Starsze aktualności


Przedszkolaki piszą listy
do św. Mikołaja
W tym roku dzieci z grupy IV były wyjątkowe grzeczne i liczą na wspaniałe prezenty od Świętego Mikołaja. Jak wiadomo żeby dostać prezent trzeba spełnić dwa warunki: trzeba być grzecznym przez cały rok, oraz napisać piękny list do Świętego Mikołaja ! Czerwone nutki postanowiły powiadomić św. Mikołaja o swoich ukrytych małych marzeniach, którymi są mikołajkowe prezenty. Dzieci napisały, a właściwie narysowały jak najpiękniej potrafią listy. Przedszkolaki czekają teraz aż Mikołaj przyjdzie i zabierze ich listy a 6 grudnia przyniesie im wymarzone prezenty!!!

Pasowanie na przedszkolakaDzień 30 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W części artystycznej, Żółte nutki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Małgorzata Lesiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, oraz upominek- ksiażeczkę. Uroczystość ta była świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego.

Galeria zdjęć - akt pasowania.
Galeria zdjęć - przedszkolaki.
Galeria zdjęć - występ.

Bal Andrzejkowy w przedszkolu29 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy podczas którego nie zabrakło wesołej muzyki, tańców oraz zabaw w czasie których dzieci poznawały tradycje andrzejkowe. Nie zabrakło przepowiedni dzięki którym dzieci poznały imię najlepszego przyjaciela czy też dowiedziały się kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Przecież każdy z nas jest ciekawy czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Było też tradycyjne lanie wosku. Po wesołych tańcach czekał słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Audycja folklorystyczna
„Polskie stroje ludowe”


28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa lekcja folkloru. W ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” gościliśmy przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Sokolanie” z Pilzna, działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. W czasie audycji przygotowanej przez panią Małgorzatę Chorążak zostały zaprezentowane przedszkolakom stroje i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Usłyszeliśmy też kilka pieśni i przyśpiewek w wykonaniu wokalistek Dominiki Sierżęgi i Anny Kubik. Dzięki takiemu spotkaniu przedszkolaki mogły przekonać się że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa, a poznawanie tańców regionalnych atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, natomiast strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości.

Galeria zdjęć.

Strój ludowy naszego regionuW ramach realizowanego w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” przedszkolaki wykonały zadanie „Strój ludowy naszego regionu”. W miesiącu listopadzie dzieci poznawały polskie stroje ludowe a następnie w grupach wykonały prace plastyczne. Posługując się techniką mieszaną: malowanie, zapełniania szablonów wydzieranką z papieru kolorowego i kulkami z krepiny wykonały wspaniałe prace, które zostały wyeksponowane w czasie audycji folklorystycznej.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Dzień Pluszowego Misia25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszym przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Zabawę w grupach rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach sportowych oraz wykonały misiowe prace plastyczne. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Spektakl teatralny
„Dorotka w krainie tęczy"


22 listopada 2018 r. przedszkolaki z gr. III i IV w kinie Kosmos obejrzały spektakl pt. "Dorotka w krainie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do baśniowej krainy czarnoksiężnika Oz. Przedstawienie pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią dało możliwość dzieciom czynnego udziału w przygodach Dorotki i jej przyjaciół. Dzieci żywo reagowały i przeżywały to, co działo się na scenie. Zapewne gra aktorów i efekty specjalne na długo zostaną w pamięci naszych małych widzów.

Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

WyRaźni na drodzeGrupa III Zielone Nutki wzięła udział w akcji edukacyjnej WyRaźni na drodze, której celem jest poszerzenie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z odpowiednią widocznością na drodze, nauka prawidłowych zachowań i zasad poruszania się w ruchu drogowym.

Galeria zdjęć.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka20 listopada w przedszkolu był dniem wyjątkowym. Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Każda z grup pod kierunkiem wychowawców wykonała plakaty promujące prawa dziecka. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat swoich praw podczas zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki dowiedziały się także do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku łamania ich praw oraz poznały instytucję Rzecznika Praw Dziecka.

Galeria zdjęć.

Gipsowe ozdoby świąteczne20 listopada przedszkolaki wzięły udział w warsztatach gipsowych na których miały możliwość zapoznania się z techniką wykonywania odlewów gipsowych. Zabawa z gipsem była dla dzieci bardzo ciekawa, a dekorowanie gotowych figurek wspaniałą zabawą.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Audycja muzyczna „100 lat Polsko!”

13 listopada podczas audycji muzycznej prowadzonej przez muzyków Filharmonii Podkarpackiej uczciliśmy uroczyste Jubileuszowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości śpiewając wspólne najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i wojskowe.

Galeria zdjęć.

Wyróżnienie w ogólnopolskim
konkursie fotograficznym
Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez dwumiesięcznik „Mój żłobek, moje przedszkole”. Zdanie polegało na wykonaniu zdjęć dzieci grających w planszówki i gry edukacyjne. Do wygrania był zestaw fantastycznych gier edukacyjnych a nasze dzieciaki niezwykle chętnie uczestniczą w grach planszowych i stolikowych. Często sięgają po nie również w swoim czasie wolnym. Na fotografiach znalazły się Zielone i Czerwone Nutki. Zadanie przygotowały nauczycielki Małgorzata Rogowska Michałek , Małgorzata Dachowska, koordynatorem była Iwona Pietrucha. Pomysłowość została nagrodzona wyróżnieniem a zwycięskie zdjęcie ukazało się na łamach dwumiesięcznika.

Galeria zdjęć.

Rekord dla niepodległej9 listopada punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i przedszkolaki z całego kraju zaśpiewały Hymn Polski. A wszystko to w ramach akcji Rekord dla Niepodległej. Tak też było w naszym przedszkolu. Przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Akcję, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Galeria zdjęć.

Przedszkolaki świętują odzyskanie niepodległości


9 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 4 uroczyście świętowaliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu z tej okazji wzięły udział przedszkolaki, cały personel a także zaproszeni goście: kpt. Izabela Podhalańska, kpt. Edmund Książek, kpt. Bronisław Ćwik z Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz Maciej Małozięć z Katolickiego Centrum Edukacji KANA. Podczas spotkania dzieci z gr. III pod opieką nauczycielek Lucyny Majki i Ewy Mazur- Bieszczad przedstawiły program artystyczny nawiązujący do Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Galeria zdjęć.

Pokaz Mody PatriotycznejW oczekiwaniu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 8 listopada w przedszkolu odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Przedszkolaki prezentowały stroje nawiązujące do historii, kultury i barw narodowych Polski. W Pokazie Mody Patriotycznej dominowały stroje biało-czerwone oraz militarne (z różnych epok). Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe - krakowskie, rzeszowskie, łowickie i góralskie. Jak na prawdziwym pokazie mody przedszkolaki demonstrowały swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem.

Galeria zdjęć.

Przegląd pieśni patriotycznych

8 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 10 odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych, którego celem było rozwijanie zdolności muzycznych dzieci oraz popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych. Nasze przedszkole reprezentowała Marysia Musielak z gr. IV w piosence „Rozkwitały pąki białych róż” , która za swój występ otrzymała III miejsce. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

Konkurs patriotyczny

7 listopada w Galerii Sztuki MOK odbyło się rozstrzygniecie Międzyprzedszkolnego konkursu patriotycznego „Moje miasto Dębica, Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego przez Przedszkole Integracyjne nr 2 w Dębicy. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci właściwych postaw społecznych i uczuć patriotycznych, wyzwalanie u dzieci przywiązania do narodu oraz miejscowości, w której mieszka oraz rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i kreatywności. Nasze przedszkole reprezentowały Aleksandra Chodak z gr. II, Milena Wiktor z gr. III- która otrzymała wyróżnienie oraz Pola Przybyłowska z gr. IV zajmując III miejsce.

Gratulujemy!

Galeria zdjęć.

100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Przedszkolna wymiana pocztówkowa – 100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości.”. Projekt edukacyjny został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie jego trwania przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotują i wyślą 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski.

Galeria zdjęć.

Tęczowe Nutki „Szlakiem historii”Nasze przedszkole w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” zrealizowało kolejne zadanie- wycieczkę ,,Szlakiem Historii’ , której celem było poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji. Dzieci z najmłodszej grupy zwiedziły plac Gryfitów, skwer Mikołajkowów, kościół Św. Jadwigi natomiast starsze grupy wybrały się do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Przedszkolaki oglądały m.in. ekspozycje: historyczną, archeologiczną, etnograficzną, oświatową i wojskową. W parku otaczającym muzeum dzieci miały okazję zobaczyć czołgi, wozy artyleryjskie i inne pamiątki wojskowe.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Zapalamy znicze pamięci31 października, w przeddzień Święta Wszystkich Świętych przedszkolaki udały się pod pomnik Św. Jana Pawła II aby zapalić znicze. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Przedszkolaki w schronisku dla zwierzątTęczowe Nutki odbyły wycieczkę do miejscowego schroniska dla psów i kotów. Celem wizyty było przekazanie karmy, którą dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem.

Galeria zdjęć.

Przedszkolaki w piekarni

Przedszkolaki z gr. IV odwiedziły piekarnię należącą do Społem PSS. Dzieci wysłuchały opowieści o procesie wyrobu i wypieku chleba. Miały również okazję posmakować wyrobów przygotowywanych przez piekarnię oraz poznać bliżej sprzęty wykorzystywane przez piekarzy w ich codziennej pracy.

Galeria zdjęć.

Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza18 października dzieci z grupy II i III wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za miłą wizytę wręczył urzędnikom pocztowym własnoręcznie wykonany upominek.

Galeria zdjęć.

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”17 października w ramach kampanii społecznej PKP „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, którzy w interesujący sposób przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowo-drogowych. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny „Bezpieczny przejazd”. Spotkanie z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości dzieci o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz pomogą w kształtowaniu właściwego zachowania najmłodszych uczestników transportu kolejowego.

Galeria zdjęć.

Teatrzyk „Zielony Melonik”16 października nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Zielony Melonik” ze spektaklem pt. ”Gdzie jest Stasio?”. Głównymi bohaterami byli chłopiec Staś, pajacyk, lalka Tola, miś Kleofas oraz podstępny Piksel. Dzieci bardzo chętnie i z zaangażowaniem pomagały pajacykowi w odnalezieniu przyjaciela Stasia którego uwięził w sieci zły Piksel. W trakcie spektaklu nauczyły się że komputer, telewizor i komórka ułatwiają nam życie ale również mogą być niebezpieczne.

Galeria zdjęć.

Dzień chleba15 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Najpierw degustowały różnorodne świeże, pachnące i kruche pieczywo. Potem obejrzały także film edukacyjny "Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu poznały cały proces powstawania polskiego chleba. Na zakończenie naszego dnia przedszkolaki z gr. I i III pod bacznym okiem pań upiekły pyszny chleb, który wszystkim bardzo smakował.

Galeria zdjęć.

Światowy Dzień Drzewa10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy jego wzrastania. Głównym celem było wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Następnie w ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki zasadziły „DRZEWO PAMIĘCI z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, że będą dbały o wszystkie drzewa.

Galeria zdjęć - dzień drzewa.
Galeria zdjęć - drzewo pamięci.

Muzyczne ABC
skąd się bierze muzyka?


9 października gościliśmy po raz pierwszy w tym roku muzyków z Filharmonii Podkarpackiej. Podczas audycji muzycznej dowiedzieliśmy się ze muzyka na całym świecie przynosi radość i dostarcza wszelkiego rodzaju emocji. Wiemy też, że muzyka łagodzi obyczaje, wycisza, uwrażliwia na piękno, nastraja, ale też rozwija i pobudza. Ma bardzo dobry wpływ na każdego człowieka. Możemy ją znaleźć na całym świecie – w każdym miejscu i o każdej porze, bez paszportu, biletu i barier językowych.

Galeria zdjęć.

Zamiast lizaka karma dla psiakaW naszym przedszkolu staramy się uwrażliwiać dzieci nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. Przedszkolaki z gr. IV Czerwone nutki zainaugurowały akcję „Zamiast lizaka karma dla psiaka”- zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach.

Galeria zdjęć.

Dzień zwierząt4 października obchodziliśmy Światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Tego dnia przedszkolaki z gr. IV udały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego „Delfin” w Dębicy. Celem wyprawy była bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani sprzedawczyni zapoznała dzieci ze sposobami odżywiania i warunkami podstawowej hodowli zwierząt. Wielkim zainteresowaniem cieszył się królik, którego dzieci miały okazję pogłaskać. Przedszkolaki oglądały także chomiki, szczury, różnobarwne gatunki ryb oraz kolorowe papugi. Pełni nowych wrażeń i informacji dzieci wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć.

Regionalne proziakiPrzedszkolaki z gr. I i III wykonały kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” -„Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie regionalnej. Przedszkolaki poznały przepis oraz pomogły w wykonaniu PROZIAKÓW. Wiele satysfakcji przyniosło dzieciom przygotowanie pysznych placuszków, których zapach tego dnia roznosił się po całym przedszkolu. Mmmm były pyszne.

Galeria zdjęć.

Kącik patriotyczno-regionalnyZ okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu kąciki „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce folkowej i patriotycznej chcąc jak najdogłębniej wprowadzić dzieci w świat wartości regionalno-patriotycznych.

Galeria zdjęć.

Owocowe szaszłyki i sałatka owocowaSmakowity październikowy dzień w przedszkolu. Od samego rana dzieci rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Określały również ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. W tym dniu dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było pokrojenie owoców na kawałki, a następnie nadziewanie na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz sałatkę owocową. Po skończonej pracy wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Spotkania z książkąPrzedszkolaki bardzo lubią słuchać bajek, a w szczególności gdy w przedszkolu czyta ktoś bliski. W gr. II dzieciom czytała książeczki mamusia Feliksa. W gr. IV w świat legend wprowadził przedszkolaki Mikołaj- Brat Bartusia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii o Smoku Wawelskim.

Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 4.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Święto to obchodzone jest 29 września. Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła. Z okazji Ogólnopolskiego Głośnego Dnia Czytania Książki dzieci wysłuchały z wielkim zainteresowaniem legend. W gr. II dzieciom w tym dniu czytał także tatuś Patryka. Dziękujemy za spotkanie i zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do akcji „Cala Polska Czyta Dzieciom” . Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Galeria zdjęć.

POKAZY CHEMICZNECo przedszkolak może wiedzieć o chemii? Teraz może wiedzieć wiele i dużo ciekawego. W ramach inauguracji projektu „Eko-przedszkola” 28 września odwiedziła nasze Przedszkole pani Agnieszka Mądro nauczycielka chemii w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy.

Pani chemiczka zaprezentowała przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. W pokazie uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych, które w czasie jego trwania nie zapominały o przestrzeganiu wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa . Dzieci z ciekawością oglądały doświadczenia i eksperymenty które rozbudziły w nich ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły dużo radości. Dziękujemy za zapoznanie z „małym światem chemii” i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Galeria zdjęć - grupa 1 i 2.
Galeria zdjęć - grupa 3 i 4.

POWITANIE JESIENIZ okazji nadejścia kalendarzowej i astronomicznej jesieni Tęczowe Nutki przygotowały wspaniałą akademię. Mali artyści ubrani w stroje w jesiennych barwach powitały Panią Jesień piosenkami, wierszami i tańcami. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Galeria zdjęć.

Spotkanie ze Strażą Miejską26 września nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Dębicy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Strażnikom za złożoną wizytę.

Galeria zdjęć.

sprzątanie świataNa ratunek Matce Naturze, przynajmniej ten jeden raz w roku, może wyruszyć każdy z nas. By pomagać nie potrzeba wiele - odrobina czasu, chęci, worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Ratować przyrodę wyruszyły również dzieci z naszego przedszkola. „Akcja- Segregacja” to hasło tegorocznej edycji. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

MIEJSKIE OBCHODY DNIA PRZEDSZKOLAKA

21 września gr. IV wzięła udział w miejskich obchodach Dnia Przedszkolaka w Domu Kultury „Kosmos”. Uśmiechów na twarzach nie brakowało a mali żacy pod opieką wychowawców skorzystali z czekających na nich atrakcji. Jednak najważniejsza tego dnia była wspólna zabawa choć nie zabrakło też patriotycznych akcentów. Uroczyste odśpiewanie hymnu, tradycyjny polonez i występy nawiązujące do historii nieprzypadkowo podkreśliły podniosły charakter imprezy. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych.

Galeria zdjęć.

Bezpieczny przedszkolak
spotkanie z policjantem w przedszkolu


Policjanci dębickiego Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci w naszym przedszkolu . Tematem wizyty funkcjonariuszy było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć radiowóz, otrzymały także odblaski. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Galeria zdjęć.

BIAŁO-CZERWONY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA20 września w ramach projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku, aby uczcić te wyjątkowe święto, dzieci wzięły udział w zawodach sportowych, które odbyły się pod hasłem „Biało- Czerwoni!”. Był to dzień pełen emocji. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi koleżankami i kolegami. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

Galeria zdjęć.

MAGIK W PRZEDSZKOLUKażdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty, który ze swoją magią przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów.

Galeria zdjęć.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAKPrzez cały trzeci tydzień września przedszkolaki zapoznawały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna. Zgodnie z tematami zajęć grupy wybrały się na spacer na skrzyżowanie niedaleko przedszkola. Przedszkolaki obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie. Aby uzyskaną wiedzę wprowadzić w czyn przechodziły przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziły . Przedszkolaki podczas kolejnych wycieczek a także w drodze do przedszkola będą pamiętały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

POCZTÓWKA Z DĘBICY

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” dzieci wykonały kolejne zadanie. Tym razem było to wysłanie pocztówki swojej miejscowości. Celem tego działania jest wykonanie z nadesłanych pocztówek mapy Polski.

Galeria zdjęć.

Kartka dla PowstańcaPrzedszkolaki wykonały zadanie 13 w ramach projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" pt. „Napisz kartkę Bohaterom” - akcja ta ma miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nauczycielki podczas zajęć zapoznały dzieci się z bohaterską postawą młodych ludzi - często też dzieci niewiele starszych od nich, którzy poświęcili wszystko , by walczyć o naszą wolność. Następnie przedszkolaki napisały oraz ozdobiły specjalne bezpłatne kartki w których podziękowały za wolny kraj i za to, że mogą spokojnie mieszkać, uczyć się w pięknym miasteczku- Dębicy. Przygotowane podziękowania zaniosły na pocztę i wysłały na adres fundacji, która przekaże je dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego, a on doręczy je adresatom. Jesteśmy przekonani, że wszystkie ciepłe uczucia włożone przez dzieci w wykonanie tych kartek wywołają radość w sercach naszych bohaterów.

Galeria zdjęć.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY
„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”


W tym roku dzieci naszego przedszkola wraz z wychowawcami włączyły się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pod hasłem „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków, upamiętniające 100 – lecie odzyskania niepodległości.
Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 – od 1 września do 31 grudnia. Warunkiem udziału w Projekcie i otrzymaniu Certyfikatu jest wykonanie 11 zadań wybranych z listy proponowanych.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której będziemy na bieżąco zdawać relacje z realizacji Projektu, w którym na pewno nie zabraknie wspólnej zabawy, integracji, wzbogacenia wiedzy o historię, tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe z regionów Polski i Kresów :-) .
WITAMY PO WAKACJACH
W PRZEDSZKOLU TĘCZOWE NUTKI


Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które wróciły do nas wypoczęte po wakacjach. Rozpoczynamy kolejny rok 2018/19 – rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
Życzymy wszystkim wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.


 Starsze aktualności