AKTUALNOŚCI


 Starsze aktualności


Pożegnanie PrzedszkolaJak co roku, już od wielu lat dzień, w którym żegnają się z nami nasi wychowankowie jest bardzo wzruszający. Spędziliśmy przecież razem w naszym pożegnalnego występu, dzieci wspaniale się prezentowały. Przygotowywały się do tego dnia bardzo długo. Ćwiczyły i ćwiczyły, nie zapominając o swoich codziennych obowiązkach. Wśród zebranych gości nie zabrakło też wzruszenia. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Rodzicom dziękujemy zaangażowanie w pracę przedszkola i jego życie a dzieciom sukcesów w szkole. Nie zapomnijcie o nas. Galeria zdjęć - przedstawienie.
Galeria zdjęć - dyplomy.

Taneczne zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo - dydaktycznej z dziećmi, dowiedzieć się ile wymaga wysiłku, umiejętności, wiedzy i przygotowań. W czasie zajęć otwartych Rodzice proszeni są o czynny w nich udział. Dzięki temu Rodzice bawiąc się ze swoimi dziećmi stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. 19.06 w gr. II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z działalności koła tanecznego. Celem spotkania był pokaz tanecznych umiejętności zdobytych w ciągu roku szkolnego 2018/2019, a także wspólna zabawa i tańce Rodziców z Dziećmi.

Galeria zdjęć.

„BEZPIECZNE WAKACJE"
WIZYTA STRAŻY POŻARNEJ


Wakacje to beztroski czas zabawy oraz wypoczynku. Każdego roku funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej prowadzą w naszym przedszkolu akcje edukacyjne „Bezpieczne wakacje”. 17 czerwca strażacy z JRG II w trakcie spotkania z dziećmi udzielali praktycznych porad m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy i wypoczynku nad wodą, w lesie, na wsi czy też w mieście. Informowali o potencjalnych zagrożeniach pożarowych spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz uczyli zasad bezpiecznego zachowania się. Była to ciekawa lekcja. Dziękujemy. Galeria zdjęć.

„Czarodziejski Młyn”

16 maja zawitał do nas teatrzyk „BAZYL”. Aktorzy zaskoczyli przedszkolaków niezwykłym połączeniem tradycyjnego przedstawienia z elementami teatrzyku cieni, które sprawiło, że opowieść „Czarodziejski Młyn” skupiła uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty. Historia o ważnych rzeczach opowiedziana z humorem i wskazanym morałem została doskonale przyjęta przez dzieci. Galeria zdjęć.

A HOJ PRZYGODO!!!

Zbudować własnymi rękami statek piracki, zatknąć na maszcie flagę i wyruszyć po gorących morzach w poszukiwaniu przygód. Oto fascynująca zabawa, 4-latków, która była możliwa dzięki wspólnej pracy. Dzieci dzielnie i ochoczo pracowały konstruując model statku , tworzyły fascynujący świat, a przy tym ćwiczyły sprawność manualną i kształciły wyobraźnię przestrzenną. Uprzestrzennianie papieru i kartonu jest twórczą i rozwijającą zabawą, która się nie nudzi! Galeria zdjęć.

Akademia Dobrych ManierDzieci z grupy IV wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i konkursie plastycznym pt. "Akademia Dobrych Manier" zorganizowanym pod patronatem The Walt Disney Company. Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. W ramach Akcji przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne z zadaniami logicznymi i plastycznymi. Dzieci zdobywały naklejki za wykonanie zadania a na zakończenie otrzymają odznakę.

Galeria zdjęć.

Dzień Dziecka w PrzedszkoluDzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzieci bawiły się wspaniale. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Dzień dziecka w Endorfinie30 maja przedszkolaki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zostały zaproszone do Endorfiny. Czekało tam wiele atrakcji. Największe wrażenie zrobił pokaz Judo &Brazylijskiego Jiu Jitsu

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

„Ranczo Pstrągowa”28 maja odbyła się wycieczka autokarowa na „Ranczo Pstrągowa”. Dzieci miały okazję skorzystać z lekcji edukacyjnej. Poprzez zabawę i ciekawe zajęcia poznały tajniki otaczającej nas przyrody. Edukacja połączona była z zabawami sportowo rekreacyjnymi. Podczas wycieczki na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: wieża widokowa ,zwiedzanie Mini ZOO (karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt), przejazd wozem turystycznym po okolicy, poczęstunek : grill, herbata, napoje, ciastka, zabawy na placu zabaw, karmienie ryb w stawie oraz zabawy integracyjne z animatorami. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Dla Mamy i TatyZ okazji Dnia Mamy i Taty, w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Wakacje tuż tuż!!!

Z radością gościmy w naszym przedszkolu cały rok profesjonalnych muzyków z Filharmonii podkarpackiej. 21 maja na zakończenie tego jakże bogatego sezonu artystycznego zaprezentowali największe i najpiękniejsze szlagiery piosenki wakacyjnej i harcerskiej. Razem z dziećmi zaplanowali idealny wypoczynek z muzyką.

Galeria zdjęć.

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Niebieskie Nutki obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”.

Galeria zdjęć.

Wiosenne przedstawienie Niebieskich Nutek10 maja grupa II zaprosiła swoich kolegów i koleżanki z pozostałych grup na przedstawienie o wiośnie pt. "Hej Wiosno, Wiosenko". Dzieci zagrały swoje role przepięknie, a stroje i dekoracja sprawiły, że wszyscy poczuli ciepły powiew wiosny.

Galeria zdjęć.

Dzień Flagi i Tańców Narodowych

30 kwietnia przedszkolaki z gr. III i IV wzięły udział w happeningu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Tańców Narodowych, który odbył się hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Program edukacyjny pod tytułem ,,Poznaj swój kraj, bo Polska jest piękna” przygotowany przez Studio Fama zabrał dzieci w podróż do różnych ciekawych miejsc w Polsce, o których dowiedziały się wielu przydatnych i interesujących informacji. Następnie na scenie pojawiła się Paulina Korga z Klubu Plaza, która razem z dziećmi wykonała taniec ,,Biało-czerwonej flagi”. Dzień Flagi był doskonałą okazją do przypomnienia młodemu pokoleniu historii ustanowienia tego święta, jego genezy i znaczenia dla pielęgnowania tożsamości narodowej Polaków.

Galeria zdjęć.

Dzień flagi i święto 3 maja

Obchody uroczystości z okazji Dnia Flagi i Święta 3 Maja odbyły się w naszym przedszkolu 29 kwietnia. W tym dniu wszystkie dzieci miały na sobie stroje galowe, a w rękach trzymały w polskie flagi, chorągiewki i biało- czerwone serca . Obchody święta rozpoczęły się od odśpiewania polskiego hymnu i przemarszu pocztu sztandarowego. Następnie odbyła się część artystyczna. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze ,śpiewały patriotyczne pieśni i zaprezentowały tańce narodowe . Aby podkreślić, jak ważne było to święto wszystkie dzieci wyruszyły z przedszkola na pochód, śpiewając piosenki o naszej ojczyźnie.

Galeria zdjęć.

CUDZE CHWALICIE,
SWEGO NIE ZNACIE
16 kwietnia w przedszkolu gościliśmy muzyków Filharmonii Podkarpackiej z audycją pt: „Cudze chwalicie swego nie znacie ”. Była to podróż do naszych korzeni. Różnorodność, prostota i piękno jakim wyróżnia się polska muzyka ludowa jest ściśle związana z życiem ludu, jego pracą, obowiązkami, zwyczajami. Po wysłuchaniu kilku utworów, na zakończenie spotkania prowadzący zaprosili do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie poznanych instrumentów do znanej ludowej przyśpiewki o kukułce. Dziękujemy i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej audycji.

Galeria zdjęć.

Wielkanocne życzenia
dla burmistrza od przedszkolaków
15 kwietnia przedszkolaki z grupy sześciolatków gościły w ratuszu. W swoim gabinecie przywitał ich burmistrz Mariusz Szewczyk. Dzieci przekazały burmistrzowi życzenia wielkanocne oraz piękny wykonany własnoręcznie świąteczny upominek. Burmistrz podziękował i życzył przedszkolakom i ich rodzinom zdrowia i radości oraz spokojnych Świąt Wielkanocnych. A w podziękowaniu za wizytę maluchy zostały obdarowane słodyczami.

Galeria zdjęć.

Konkurs plastyczny „Krajobrazy polskie”

11.04.19 r. w Przedszkolu Miejskim nr 10 odbył się II międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Krajobrazy Polskie", podczas którego uczestnicy tworzyli obrazy na płótnach malarskich przedstawiające piękno ojczystej przyrody.

Nasze przedszkole reprezentował Mikołaj Proszowski z gr. III, który za swoja piekną pracę otrzymał dyplom i upominek. Gratulujemy talentu.

Galeria zdjęć.

Ekologiczna gra terenowa10 kwietnia w naszym ,,Eko Ogrodzie Małych Odkrywców” odbyła się Międzyprzedszkolna gra ekologiczno-terenowa „Tropem Wiosny", pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka, w której udział wzięły czteroosobowe drużyny z 8 dębickich przedszkoli. Celem gry było kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi. Była to także okazja do zintegrowania środowisk przedszkolnych, wykorzystania zdobytych wiadomości i umiejętności dzieci sześcioletnich.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 .

Podróżując po ,,Eko – ogrodzie” śladami Wiosny dzieci biorące udział w grze odwiedzały zakątki: wiedzy, doświadczenia i ruchu , wykonywały zadania czekające tam na nich. Były zagadki słowne, wzrokowe i słuchowe, pytania o tematyce ekologicznej, łamigłówki. Dzieci rozpoznawały wiosenne kwiaty, ptaki powracające do nas wiosną, układały puzzle, sadziły roślinki, wąchały kwiaty, oglądały przez lupę strukturę listka, tworzyły tęczę na talerzu, tropiły zwierzęta poprzez kodowanie na dywanie, brały udział w wyścigu kolorowych kubków, w zabawie zręcznościowej ,,Pączki na drzewach” oraz zabawie z elementami celowania "Jajka w Gniazdkach”.

W finale gry wszyscy powitali Panią Wiosnę wraz z grupą starszaków z Przedszkola Miejskiego Nr 4 i obejrzeli piękny program artystyczny. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwało powołane przez organizatorów jury.

Podsumowując zmagania przedszkolaków członek jury Leśniczy Andrzej Trzeciak przeprowadził test sprawdzający, który pokazał, że wiedza uczestników gry z zakresu ekologii i przyrody jest na bardzo wysokim poziomie.

Na pamiątkę udziału w konkursie dyrektor placówki Małgorzata Lesiak wraz z jury nagrodzili wszystkie drużyny za udział w grze. Uczestnicy otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe. Udało się je pozyskać dzięki m.in. Miastu Dębica, Tikkurila, Carrefour, Fundacji Śnieżki ,,Twoja Szansa”, Jubilatka, Ventor. Wszyscy uczestnicy solidnie pracowali, poprawnie wykonywali zadania, dobrze się bawili a na zakończenie częstowali się smakołykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję .

Galeria zdjęć.

O smoku, który wszystko robił źle

5 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Bajkoteka. Dzieci obejrzały historię „O smoku, który wszystko robił źle” , która przypomniała przedszkolakom , jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, które mogą być dla nich niebezpieczne.

Galeria zdjęć.

Mam talent4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się XIX edycja konkursu MAM TALENT.

Do finału konkursu zakwalifikowały się osoby, które prezentowały różne talenty. Były dzieci tańczące, śpiewające, recytujące, grające na instrumentach i oczywiście artyści plastycy. Występy wzbudzały ogromną ciekawość licznej widowni, która zwłaszcza podczas prezentacji muzycznych świetnie się bawiła. Nasze przedszkole reprezentowała Emilia Stec z gr. IV, która swój talent wokalny pokazała w utworze „Mysia strojnisia”- zajmując III miejsce. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

Międzynarodowy Dzień Ptaków1 kwietnia w gr. I kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków, którego celem jest zwrócenie uwagi dzieci na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcenie do ich ochrony i obserwacji. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach dotyczących ptaków. Poznały zwyczaje popularnych ptaków, takich jak: jaskółka, wróbel, szpak, dzięcioł i kukułka. Dzieci wysłuchały odgłosów różnych ptaków, a następnie próbowały je naśladować, tańczyły do muzyki, relaksowały się przy głosach ptaków oraz bawiły się kolorowymi piórkami. Wspólnie oglądaliśmy atlas ptaków- poznając nazwy, wygląd oraz wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków.

Galeria zdjęć.

Zajęcia otwarte - Kodowanie na dywanie29 marca zajęcia z kodowania i programowania z elementami robotyki poprowadziła dla nauczycielek pani Ewa Mazur- Bieszczad, w której uczestniczyły dzieci z gr. III. Pokazano ciekawe zadania - kodowanie ruchu w zabawie z piktogramami, układanie graficznego dyktanda z pomocą kolorowych kubeczków. Istotnym elementem spotkania okazała się prezentacja malutkich ozobotów, które potrafią odczytywać kolory i kody. Dzielenie się dobrymi praktykami, to bardzo dobry sposób na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w zawodzie. Takie zajęcia są tego przykładem.

Galeria zdjęć.

pierwsza pomoc przedmedyczna26 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z grup. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Galeria zdjęć - grupa 1 i 2.
Galeria zdjęć - grupa 3 i 4.

Zajecia otwarte w gr.III22 marca w grupie III odbyły się zajęcia otwarte , których temat brzmiał: „Budzimy wiosnę ze snu”. Na zajęcia przybyli zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu dzieci. Przedszkolaki pracowały różnymi, aktywizującymi metodami i formami pracy, korzystając z atrakcyjnych środków dydaktycznych. Zajęcia otwarte wzbudziły wiele emocji wśród dzieci i rodziców, umożliwiły poznanie sposobów pracy nauczycieli oraz obserwacji zachowania dzieci w grupie. Serdecznie dziękujmy Rodzicom, że poświęcili swój czas i zechcieli przyjrzeć się naszej codziennej pracy.

Galeria zdjęć.

Dzień wody22 marca obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Dzieci ubrane na niebiesko brały udział w zabawach muzycznych, badawczych plastycznych, rozwiązywały zagadki. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, i niewolno jej marnować! Dzień ten był pełen wrażeń - miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.

Powitanie wiosnyAby przywitać Wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”. Ubrane na zielono przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w 2 sali, żeby wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami i piosenkami i głośnymi okrzykami. Po części artystycznej dzieci udały się z marzanną na pierwszy wiosenny spacer. Wszystkie przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem po , trzymając w rękach wiosenne symbole. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Galeria zdjęć.

chemiczne czary19 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz „Chemiczne czary”. Pani prowadząca zapoznała dzieci z zawodem chemika, sprzętem laboratoryjnym, odzieżą ochronną i przedstawiła zastosowanie chemii w życiu codziennym. Przeprowadziła doświadczenia chemiczne: z sorbentem „znikająca woda” oraz test chłonności pieluszek. Dzieci wspólnie z panią przygotowały „Podwodny świat” przy użyciu bezpiecznych odczynników (sody, oleju, barwników spożywczych). Zobaczyły również jak nadmuchać balon i jak się przy tym nie zmęczyć- tzw. „samopompujące baloniki”. Przedszkolaki z entuzjazmem obserwowały produkcję „pasty do zębów dla słonia”. Cały pokaz dostarczył dzieciom dużo wrażeń i radości – co można zaobserwować na zdjęciach. Na koniec Pani chemik wręczyła dzieciom dyplomy „Małego Chemika”.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

dzień słońca

18 marca obchodziliśmy w gr.1 Międzynarodowy Dzień Słońca. Tego dnia w sali zrobiło się bardzo, bardzo słonecznie! Dzieci uczyły się, jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie. Dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej.

Łamańce językowe–„W strasznym zamczysku”

12 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Łamańce językowe – W strasznym zamczysku”. Nasze przedszkole reprezentowała Mateusz Krupka z grupy IV, który zajął II miejsce za recytację wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Straszydło”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Galeria zdjęć.

Nowe przygody Koziołka Matołka

12 marca odwiedził nas Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem „Nowe przygody Koziołka Matołka”. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do Pacanowa. Po drodze odwiedził różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek nie dotarł do upragnionego celu, jednak obiecał dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w przedstawieniu angażując się w śpiew z głównym bohaterem. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu.

Galeria zdjęć.

Zakładamy zielone ogródkiJuż od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W salach zrobiło się bardziej kolorowo, za sprawą hodowli roślin w kącikach przyrody . Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona i sadziły cebulki. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały etapy rozwoju roślin i dowiedziały się czego rośliny potrzebują do rozwoju. Teraz już tylko pozostały prace pielęgnacyjne w kącikach przyrodniczych i obserwacja…

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Zielone nutki i kodowanie na dywanie

W czasie zajęć dzieci z gr III rozwijają podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentracja uwagi, analiza, synteza wzrokowa i słuchowa oraz koordynacja ruchowa. Układają i segregują według ustalonego kodu . Zajęć uatrakcyjnia także „robot”, dla którego dzieci programują trasę według własnego pomysłu. Atrakcją są zadania z matą do kodowania. Kodowane jest dla dzieci nowym wyzwaniem, z którymi radzą sobie świetnie pod okiem pani Ewy.

Galeria zdjęć.

SUPER BABECZKI8 marca w grupie I był wyjątkowy. W tym dniu świętują wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe, a w naszym przedszkolu powody do radości mieli również chłopcy, którzy własnoręcznie przygotowali smaczne babeczki dla koleżanek. Podczas wspólnej degustacji panowała radosna atmosfera. Były też tańce, zabawy, pokaz wdzięku. Chłopcy wręczyli dziewczynkom odznaki „SUPER BABECZKI”.

Galeria zdjęć.

XVIII OLIMPIADA na OLIMPIE
„Dziewiątka Przedszkolakom”


5 marca dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole podczas XVIII Olimpiady na Olimpie, która odbyła się na sali gimnastycznej w SP nr 9 w Dębicy. W konkurencjach sportowych startowała drużyna w składzie: Marta, Małgosia, Zuzia, Antek, Szymon i Kacper. Pozostałe Czerwone nutki z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem kibicowali koleżankom i kolegom. Podczas olimpiady został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mały Olimpijczyk”. Filip Falarz z gr. IV otrzymał II miejsce za swoja pracę.

Gratulujemy naszym przedszkolakom!


Galeria zdjęć.

Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

1 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zima, wiosna, lato, jesień – każda pora skarby niesie”. Na konkurs pracę przygotowała Emilka Kobos z gr. III – która zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Galeria zdjęć.

Przegląd Piosenki
„Rozśpiewane Przedszkolaki”
1 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Przegląd Piosenki „Rozśpiewane przedszkolaki” pod hasłem: „Zima, wiosna, lato, jesień – każda pora skarby niesie”.

Nasze przedszkole reprezentowała Oliwia Gwóźdź z gr. IV piosenką pt. „Piękna wiosenka”. Oliwka otrzymała dyplom oraz nagrodę za walory artystyczne .

Galeria zdjęć.

Powiatowy Turniej Rodzinny
Pantofelek Królowej Jadwigi-„Wesoła szkoła”
1 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy już po raz dwunasty o złoty, srebrny oraz brązowy bucik patronki szkoły, a także miasta Dębicy rywalizowało 22 drużyny. Dzieciaki z przedszkoli i oddziałów zerowych szkół powiatu dębickiego dzielnie brały udział w różnorodnych konkurencjach wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Nasze przedszkole reprezentowała Oliwia Małozięć z gr IV z mamą.

Galeria zdjęć.

Kocie zabawy przedszkolaków czyli
jak wesoło obchodziliśmy Dzień Kota


18 lutego dzieci z gr. I i II obchodziły nietypowe święto „Dzień kota”. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.

WALENTYNKI PRZEDSZKOLAKÓWW dniu 14 lutego roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

KeepFit612 lutego 2019 roku grupa KeepFit6 w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przeprowadziła w naszym przedszkolu warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. Głównym celem było uświadomienie dzieciom jak zdrowo się odżywiać i żyć w ,,dobrym stylu” Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i pyszne soki owocowe.

Galeria zdjęć.

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓWJak co roku w karnawale w naszym przedszkolu 8 lutego odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wspaniale prezentowały się w przygotowanych na tą okazje strojach. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy policjantów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek. Bal prowadziły smerfy które przygotowały dla dzieci tańce – przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane zabawami i korowodami. Niespodzianką były laserowy pokaz, sztuczny śnieg, bańki . Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Galeria zdjęć.

GŁOS LUDZKI TO TEŻ instrument

5 lutego po raz kolejny odbyło się spotkanie przedszkolaków z Filharmonią Podkarpacką z Rzeszowa. Podczas audycji "Głos ludzki to też instrument" przedszkolaki mogły się dowiedzieć, gdzie w naszym ciele powstaje głos, jak to się dzieje, że za pomocą głosu można imitować wiele różnych instrumentów.

Galeria zdjęć.

PROMUJĄ HOKEJ W PRZEDSZKOLACH

4 lutego nasze przedszkole odwiedzili trenerzy UKH Dębica Michał Wiktor i Arkadiusz Burnat. Celem wizyty było przybliżenie dzieciakom dyscypliny jaką jest hokej na lodzie. Podczas spotkania szczególne zainteresowanie maluchów wzbudził sprzęt hokejowy. Przymierzając kaski, specjalne ochraniacze czy trzymając w dłoniach kij, były po prostu zachwycone. Każdy z nich otrzymał również kolorowankę o tematyce hokejowej, która pozwoli im w miły sposób spędzić wolny czas.

Galeria zdjęć.

Życzenia Nowego Roku dla Babci i Dziadzia

Przedszkolaki z grupy III bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny „Życzenia Nowego Roku w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

Galeria zdjęć.

Dzień Babci i Dziadka na ludowoW tym roku Żółte nutki z gr. I zaprosiły swoje Babcie i Dziadziów na uroczystość w stylu ludowym. Nasze przedszkolaki recytowały wierszyki, zaśpiewały, zatańczyły i zagrały do znanych melodii ludowych, które mogli nucić wszyscy goście. Każde dziecko pokonało tremę i pięknie się zaprezentowało, a także wykonało własnoręcznie miłą niespodziankę dla zaproszonych gości – Księgę Babci i Dziadka.

Galeria zdjęć.

ZIMOWY WYSTĘP DLA BABCI I DZIADKA24 stycznia w gr. II przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i się składały życzenia, z okazji święta ukochanych Babci i Dziadków. A jak to w styczniu bywa, śnieg zasypał całe przedszkole i wraz z królową Zimą, mrozem, śnieżynki i bałwanki umilały Babciom i Dziadkom czas. Przepiękne przedstawienie ukazało uroki zimy. Goście byli bardzo zadowoleni , pięknie dziękowali za zaproszenie i za miło spędzone chwile. Mali artyści otrzymali brawa i słodkości. Przedszkolaki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Galeria zdjęć.

Jasełka dla BABCI i DZIADKA22 stycznia na zaproszenie przedszkolaków z gr. IV przybyli Babcie i Dziadziusiowie. Po powitaniu wszystkich gości przez panią dyrektor, Małgorzatę Lesiak tradycyjnie wśród śpiewu aniołów, przybyli do żłóbka rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także trzej królowie . Wielu wzruszeń dostarczały kolędy, pastorałki, tańce i improwizacje ruchowe. Zgromadzona publiczność po każdym występie nagradzała przedszkolaków gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, okazując w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, oddanie, ciepło i opiekę. Na zakończenie dzieci wręczyły Babciom i Dziadziom upominki.

Galeria zdjęć.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „Misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia MIĘDZYNARODOWYM DNIEM KUBUSIA PUCHATKA. Grupa IV postanowiła uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Tego dnia w Sali nie zabrakło maskotek, książek, gier i układanek związanych z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych. Chętnie zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku, oraz wysłuchały opowiadań, które przeczytali Emilka Stec i Mateuszek Krupka . Dzieci wykonały prace plastyczne „Kubuś Puchatek”.

Galeria zdjęć.

„KŁOPOTY SROCZKI”

16 stycznia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru „BAJKOTEKA”, którzy przedstawili małym widzom opowieść pt. „KŁOPOTY SROCZKI”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pouczającą i zabawną historię Sroczki, którą niesłusznie oskarżono o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Mali widzowie oglądali przedstawienie bardzo aktywnie, wskazując niewłaściwe zachowania bohaterki oraz proponując rozwiązania trudnych sytuacji. Dzieciom bardzo podobały się przygody leśnych zwierząt, a co więcej – z przedstawienia wyniosły przesłanie, że nie wolno nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać nie mając ku temu dowodów. Należy także zawsze przyznać się do popełnionego błędu.

Galeria zdjęć.

VIII Międzyprzedszkony Przegląd Kolęd9 stycznia w naszym przedszkolu odbył się VIII Międzyprzedszkony Przegląd Kolęd „KOLĘDUJMY Z RADOŚCIĄ ,CIESZMY SIĘ WOLNOŚCIĄ” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica. ,,Radość i wolność” to dwa kluczowe słowa, które przeświecały tegorocznej uroczystości . Poprzez organizację przeglądu chcieliśmy podziękować i oddać hołd bohaterom dzięki, którym żyjemy dziś w wolnym kraju, dzięki którym możemy się cieszyć wolnością i wspólnie radośnie kolędować. We wspólne kolędowanie zaproszonych gości wprowadziła grupa IV, która z tej okazji przygotowała montaż słowno – muzyczny „Z kolędą, tam gdzie szopka”.
Do udziału w przeglądzie przystąpiło 17 przedszkoli dębickich . Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały dekoracja i przygotowane specjalnie na tą okazję stroje . Poziom przeglądu , był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie . Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a przedszkola biorące udział w konkursie pamiątkowymi podziękowaniami.
Nasze przedszkole reprezentowała Milenka Wiktor z gr. III, która wykonała kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Galeria zdjęć.

SKĄD SIĘ WZIĘŁA MUZYKA COUNTRY?

Pierwsze noworoczne spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej pod tytułem "Skąd się wzięła muzyka country" odbyło się 8 stycznia. Czy country kojarzy nam się tylko z farmerami i kowbojskimi kapeluszami? A może country to muzyka ludzi ciężko pracujących i styl życia w USA? Na te pytania starali się odpowiedzieć nasi goście, jednocześnie przybliżając historię tej muzyki, jej wpływ na współczesną muzykę rozrywkową i towarzyszące jej instrumenty strunowe- gitarę, skrzypce i banjo.

Galeria zdjęć.

II MIEJSCE
W OGÓLNOPOLSKIM KONURSIE PLASTYCZNYM
Zosia Garbulińska z gr.I zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II – przyjaciel dzieci” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Bochni. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć.

Życzenia świąteczne

Podsumowanie Międzynarodowego Projektu
Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”


Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy z wielka radością i zapałem przystąpiło do projektu „Piękna Nasza Polska cała” a realizacja kolejnych zadań wpisała się w kalendarz uroczystości i działań naszego przedszkola. W realizacji zadań brały udział 4 grupy przedszkolne wraz z nauczycielkami i dyrekcją.

Pierwszym zadaniem jakie wykonaliśmy we wrześniu było urządzenie na naszym przedszkolnym korytarzu, a także w salach Kącików Patriotycznych i Regionalnych.

Następnie przedszkolaki przygotowały i wysłały kartki Bohaterom Powstańcom jako podziękowanie za wolną i niepodległą Polskę.

Dzieci wysłały na poczcie kartkę z gorącymi pozdrowieniami z Dębicy do Pani Ludmiły Fabiszewskiej.

Od września dzieci we wszystkich grupach uczyły się piosenek i wierszy patriotycznych. Grupy młodsze nauczyły się: „ Kto ty jesteś?” „Jesteśmy Polką i Polakiem”,, a starsze „Moja mała ojczyzna” i „Rodzinny kraj”.

Końcem września z okazji Dnia przedszkolaka odbyły się na dębickim Orliku Zawody sportowe "Biało-czerwoni".

Od października ruszyły w naszym przedszkolu zajęcia na których dzieci uczyły się tradycyjnych zabaw i piosenek oraz tańców ludowych „Moja maryneczka”, „Grozik” itp.(efekty będą prezentowane na uroczystościach przedszkolnych).

10 października w przypadający na ten dzień „Dzień Drzewa” w naszym ogrodzie przedszkolnym posadziliśmy dąb „Drzewo Pamięci”, które ma symbolizować życie i wolność.

Kolejnym punktem z projektu, który udało nam się zrealizować było wykonanie z dziećmi regionalnych proziaków „Według przepisu Babci lub Dziadka” oraz pieczenie chleba.

W październiku zrealizowaliśmy także zadanie „Szlakiem historii”. Dzieci razem ze swoimi paniami udały się na wycieczki w celu lepszego poznania swojego rodzinnego miasta Dębicy.

Dnia 09 listopada odbył się uroczysty Apel z okazji 11 listopada na którym zaprezentowany został montaż słowno muzyczny „Kocham Cie Polsko”.

O godzinie 11.11 wspólnie z zaproszonymi gośćmi kombatantami AK po uroczystym Apelu dzieci zaśpiewały 4 zwrotki Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” tym samym przyłączając się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W listopadzie zorganizowany został „Dzień Mody Patriotycznej”. W tym dniu dzieci przyszły ubrane do przedszkola w stroje ludowe lub biało czerwone.

W grudniu w grupach przedszkolaki pracowały nad wykonaniem zadania „Strój ludowy naszego regionu”. Powstały wspaniałe prace plastyczne, które można było podziwiać podczas audycji folklorystycznej „Polskie stroje ludowe”.

Ostatnim zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej „Na skrzydłach historii” przedstawiającej naszą Dębicę.

Realizacja zadań przyniosła nam wiele satysfakcji i była napędem do dalszych działań.

Galeria zdjęć.

Spotkanie opłatkowe w przedszkoluJak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 20 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Pani dyrektor Małgorzata Lesiak złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Następnie dzieci z grupy IV przedstawiły program przygotowany pod okiem wychowawczyni Ilony Krupy- Cetnarskiej, który wprowadził wszystkich w iście świąteczny nastrój. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Nie zabrakło również wspólnego kolędowanie. W dalszej części dzieci wraz z nauczycielkami udały się do swoich sal, gdzie spożywały obiad wigilijny - smaczny barszcz , rybę, kapustę z grzybami oraz kompot z suszonych owoców.

Galeria zdjęć.

„Jem z głową. Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”

18 grudnia 2018r. w Domu Kultury i Kina Kosmos w Dębicy odbyła się Gala Akcji „Jem z głową. Zdrowo jesz – Lepiej żyjesz”, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Dębica pan Mariusz Szewczyk. Hasło tegorocznej edycji konkursu plastycznego brzmiało „Smacznie, zdrowo, kolorowo. Zdrowe żywienie – mądre myślenie. Z naszego przedszkola prace na konkurs wykonało 15 dzieci. Milenka Ciecieręga z gr.III otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy. Oprócz dyplomów i nagród za najpiękniejsze prace plastyczne, na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka – wizyta Świętego Mikołaja!

Galeria zdjęć.

Miejskie Spotkanie Opłatkowe

Tuż przed samymi świętami grupa kolędnicza z naszego przedszkola wystąpiła podczas spotkania opłatkowego pracowników Urzędu Miasta. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany przez wychowawczynię Ilone Krpę- Cetnarską program, z radością śpiewały kolędy i recytowały wiersze. Dekorację przygotowały nauczycielki Ewa Mazur-Bieszczad i Lucyna Majka. Zaprezentowany występ wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój. Burmistrz Mariusz Szewczyk podziękował dzieciom za udany występ i złożył świąteczne życzenia.

Galeria zdjęć.

Przygotowania do Świąt Bożego NarodzeniaPrzygotowania do tegorocznych świąt rozpoczęliśmy od udekorowania choinek w salach czytaliśmy wigilijne opowieści, dzięki temu dużo wiemy o tradycjach świątecznych, historii świąt, rysowaliśmy szopki , uczyliśmy się kolęd, a także tworzyliśmy kartki świąteczne z życzeniami. Przedszkolaki z gr. II przygotowały świąteczne kruche ciasteczka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwałkowały ciasto na stole i sprawnie wycinały za pomocą małych foremek o świątecznych kształtach zgrabne ciasteczka. Gdy już całe ciasto zostało zamienione na przepięknego kształtu ciasteczka ułożono je na blaszkach i zaniesiono do kuchni, aby panie kucharki upiekły je w piecu. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Galeria zdjęć - choinka.
Galeria zdjęć - ciasteczka.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego14.12.2018r. w Niepublicznym Przedszkolu Weldon Kids w Dębicy odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego Bombka Bożonarodzeniowa pt. ”Boże Narodzenie z nutą patriotyzmu w bieli i czerwieni”. Nasze przedszkole reprezentowały w kategorii zbiorowej Klaudia Chodór i Milena Ciecieręga z gr.III oraz w kategorii indywidualnej Aleksandra Nylec z gr. IV- która zdobyła wyróżnienie. Dzieci otrzymały niespodzianki rzeczowe oraz dyplomy- podziękowania.

Galeria zdjęć.

„Cała Polska czyta dzieciom”

13 grudnia dzieci z grupy II odwiedziła koleżanka z ubiegłego roku szkolnego Michalinka Jedynak, która to włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Przeczytała dzieciom wybrane wierszyki Marii konopnickiej. Przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem i podziwiały Misię za tak doskonałą umiejętność czytania.

Galeria zdjęć.

Wolontariusze z Przytuliska w przedszkolu

10 grudnia odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z Przytuliska dla bezdomnych psów, które mieści się w miejscowości Zawada. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom jak wygląda i funkcjonuje schronisko, co zrobić gdy spotkamy bezpańskiego psa, jak opiekować się własnymi pupilami oraz w jaki sposób można wesprzeć bezdomne zwierzaki. Podczas spotkania przekazaliśmy karmę dla psów mieszkających schronisku.

Galeria zdjęć.

„SERCE ZA ODWAGĘ”

Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy z wielka radością wzięło udział w akcji „SERCE ZA ODWAGĘ”. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami ochoczo zabrały się za przygotowanie kartek świątecznych dla Weteranów Wojennych. W ten symboliczny sposób złożyliśmy podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie w czasach wojny. Oddaliśmy hołd osobom, dzięki którym na co dzień możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę w wolnym kraju. Dzięki tym działaniom realizujemy również główny kierunek polityki oświatowej państwa dotyczący kształtowania postaw i wychowania do wartości.

Galeria zdjęć.

Spotkanie z mikołajem4 grudnia od rana w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ważne wydarzenie- odwiedziny Mikołaja. Przed spotkaniem przedszkolaki bawiły się w zimowe zabawy ze Śnieżynką i Elfem (bieg reniferów, świąteczne porządki, pakowanie prezentów itp. ), były także pokazy sztucznego śniegu, mnóstwo baniek mydlanych, oraz tańce animacyjne w rytmach wesołej muzyki. Po zabawie nadszedł czas na spotkanie z oczekiwanym gościem. W czasie swojej wizyty Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, rozmawiał o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem, który wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.
Galeria zdjęć - zabawa z elfem i śnieżynką.

Przedszkolaki piszą listy
do św. Mikołaja
W tym roku dzieci z grupy IV były wyjątkowe grzeczne i liczą na wspaniałe prezenty od Świętego Mikołaja. Jak wiadomo żeby dostać prezent trzeba spełnić dwa warunki: trzeba być grzecznym przez cały rok, oraz napisać piękny list do Świętego Mikołaja ! Czerwone nutki postanowiły powiadomić św. Mikołaja o swoich ukrytych małych marzeniach, którymi są mikołajkowe prezenty. Dzieci napisały, a właściwie narysowały jak najpiękniej potrafią listy. Przedszkolaki czekają teraz aż Mikołaj przyjdzie i zabierze ich listy a 6 grudnia przyniesie im wymarzone prezenty!!!

Galeria zdjęć.

Pasowanie na przedszkolakaDzień 30 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W części artystycznej, Żółte nutki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Małgorzata Lesiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, oraz upominek- ksiażeczkę. Uroczystość ta była świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego.

Galeria zdjęć - akt pasowania.
Galeria zdjęć - przedszkolaki.
Galeria zdjęć - występ.

Bal Andrzejkowy w przedszkolu29 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy podczas którego nie zabrakło wesołej muzyki, tańców oraz zabaw w czasie których dzieci poznawały tradycje andrzejkowe. Nie zabrakło przepowiedni dzięki którym dzieci poznały imię najlepszego przyjaciela czy też dowiedziały się kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Przecież każdy z nas jest ciekawy czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Było też tradycyjne lanie wosku. Po wesołych tańcach czekał słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Audycja folklorystyczna
„Polskie stroje ludowe”


28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa lekcja folkloru. W ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” gościliśmy przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Sokolanie” z Pilzna, działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. W czasie audycji przygotowanej przez panią Małgorzatę Chorążak zostały zaprezentowane przedszkolakom stroje i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Usłyszeliśmy też kilka pieśni i przyśpiewek w wykonaniu wokalistek Dominiki Sierżęgi i Anny Kubik. Dzięki takiemu spotkaniu przedszkolaki mogły przekonać się że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa, a poznawanie tańców regionalnych atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, natomiast strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości.

Galeria zdjęć.

Strój ludowy naszego regionuW ramach realizowanego w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” przedszkolaki wykonały zadanie „Strój ludowy naszego regionu”. W miesiącu listopadzie dzieci poznawały polskie stroje ludowe a następnie w grupach wykonały prace plastyczne. Posługując się techniką mieszaną: malowanie, zapełniania szablonów wydzieranką z papieru kolorowego i kulkami z krepiny wykonały wspaniałe prace, które zostały wyeksponowane w czasie audycji folklorystycznej.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Dzień Pluszowego Misia25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszym przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Zabawę w grupach rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach sportowych oraz wykonały misiowe prace plastyczne. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Spektakl teatralny
„Dorotka w krainie tęczy"


22 listopada 2018 r. przedszkolaki z gr. III i IV w kinie Kosmos obejrzały spektakl pt. "Dorotka w krainie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do baśniowej krainy czarnoksiężnika Oz. Przedstawienie pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią dało możliwość dzieciom czynnego udziału w przygodach Dorotki i jej przyjaciół. Dzieci żywo reagowały i przeżywały to, co działo się na scenie. Zapewne gra aktorów i efekty specjalne na długo zostaną w pamięci naszych małych widzów.

Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

WyRaźni na drodzeGrupa III Zielone Nutki wzięła udział w akcji edukacyjnej WyRaźni na drodze, której celem jest poszerzenie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z odpowiednią widocznością na drodze, nauka prawidłowych zachowań i zasad poruszania się w ruchu drogowym.

Galeria zdjęć.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka20 listopada w przedszkolu był dniem wyjątkowym. Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Każda z grup pod kierunkiem wychowawców wykonała plakaty promujące prawa dziecka. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat swoich praw podczas zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki dowiedziały się także do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku łamania ich praw oraz poznały instytucję Rzecznika Praw Dziecka.

Galeria zdjęć.

Gipsowe ozdoby świąteczne20 listopada przedszkolaki wzięły udział w warsztatach gipsowych na których miały możliwość zapoznania się z techniką wykonywania odlewów gipsowych. Zabawa z gipsem była dla dzieci bardzo ciekawa, a dekorowanie gotowych figurek wspaniałą zabawą.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Audycja muzyczna „100 lat Polsko!”

13 listopada podczas audycji muzycznej prowadzonej przez muzyków Filharmonii Podkarpackiej uczciliśmy uroczyste Jubileuszowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości śpiewając wspólne najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i wojskowe.

Galeria zdjęć.

Wyróżnienie w ogólnopolskim
konkursie fotograficznym
Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez dwumiesięcznik „Mój żłobek, moje przedszkole”. Zdanie polegało na wykonaniu zdjęć dzieci grających w planszówki i gry edukacyjne. Do wygrania był zestaw fantastycznych gier edukacyjnych a nasze dzieciaki niezwykle chętnie uczestniczą w grach planszowych i stolikowych. Często sięgają po nie również w swoim czasie wolnym. Na fotografiach znalazły się Zielone i Czerwone Nutki. Zadanie przygotowały nauczycielki Małgorzata Rogowska Michałek , Małgorzata Dachowska, koordynatorem była Iwona Pietrucha. Pomysłowość została nagrodzona wyróżnieniem a zwycięskie zdjęcie ukazało się na łamach dwumiesięcznika.

Galeria zdjęć.

Rekord dla niepodległej9 listopada punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i przedszkolaki z całego kraju zaśpiewały Hymn Polski. A wszystko to w ramach akcji Rekord dla Niepodległej. Tak też było w naszym przedszkolu. Przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Akcję, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Galeria zdjęć.

Przedszkolaki świętują odzyskanie niepodległości


9 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 4 uroczyście świętowaliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu z tej okazji wzięły udział przedszkolaki, cały personel a także zaproszeni goście: kpt. Izabela Podhalańska, kpt. Edmund Książek, kpt. Bronisław Ćwik z Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz Maciej Małozięć z Katolickiego Centrum Edukacji KANA. Podczas spotkania dzieci z gr. III pod opieką nauczycielek Lucyny Majki i Ewy Mazur- Bieszczad przedstawiły program artystyczny nawiązujący do Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Galeria zdjęć.

Pokaz Mody PatriotycznejW oczekiwaniu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 8 listopada w przedszkolu odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Przedszkolaki prezentowały stroje nawiązujące do historii, kultury i barw narodowych Polski. W Pokazie Mody Patriotycznej dominowały stroje biało-czerwone oraz militarne (z różnych epok). Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe - krakowskie, rzeszowskie, łowickie i góralskie. Jak na prawdziwym pokazie mody przedszkolaki demonstrowały swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem.

Galeria zdjęć.

Przegląd pieśni patriotycznych

8 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 10 odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych, którego celem było rozwijanie zdolności muzycznych dzieci oraz popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych. Nasze przedszkole reprezentowała Marysia Musielak z gr. IV w piosence „Rozkwitały pąki białych róż” , która za swój występ otrzymała III miejsce. Gratulujemy.

Galeria zdjęć.

Konkurs patriotyczny

7 listopada w Galerii Sztuki MOK odbyło się rozstrzygniecie Międzyprzedszkolnego konkursu patriotycznego „Moje miasto Dębica, Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego przez Przedszkole Integracyjne nr 2 w Dębicy. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci właściwych postaw społecznych i uczuć patriotycznych, wyzwalanie u dzieci przywiązania do narodu oraz miejscowości, w której mieszka oraz rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i kreatywności. Nasze przedszkole reprezentowały Aleksandra Chodak z gr. II, Milena Wiktor z gr. III- która otrzymała wyróżnienie oraz Pola Przybyłowska z gr. IV zajmując III miejsce.

Gratulujemy!

Galeria zdjęć.

100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Przedszkolna wymiana pocztówkowa – 100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości.”. Projekt edukacyjny został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie jego trwania przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotują i wyślą 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski.

Galeria zdjęć.

Tęczowe Nutki „Szlakiem historii”Nasze przedszkole w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” zrealizowało kolejne zadanie- wycieczkę ,,Szlakiem Historii’ , której celem było poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji. Dzieci z najmłodszej grupy zwiedziły plac Gryfitów, skwer Mikołajkowów, kościół Św. Jadwigi natomiast starsze grupy wybrały się do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Przedszkolaki oglądały m.in. ekspozycje: historyczną, archeologiczną, etnograficzną, oświatową i wojskową. W parku otaczającym muzeum dzieci miały okazję zobaczyć czołgi, wozy artyleryjskie i inne pamiątki wojskowe.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Zapalamy znicze pamięci31 października, w przeddzień Święta Wszystkich Świętych przedszkolaki udały się pod pomnik Św. Jana Pawła II aby zapalić znicze. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienia o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Przedszkolaki w schronisku dla zwierzątTęczowe Nutki odbyły wycieczkę do miejscowego schroniska dla psów i kotów. Celem wizyty było przekazanie karmy, którą dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem.

Galeria zdjęć.

Przedszkolaki w piekarni

Przedszkolaki z gr. IV odwiedziły piekarnię należącą do Społem PSS. Dzieci wysłuchały opowieści o procesie wyrobu i wypieku chleba. Miały również okazję posmakować wyrobów przygotowywanych przez piekarnię oraz poznać bliżej sprzęty wykorzystywane przez piekarzy w ich codziennej pracy.

Galeria zdjęć.

Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza18 października dzieci z grupy II i III wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za miłą wizytę wręczył urzędnikom pocztowym własnoręcznie wykonany upominek.

Galeria zdjęć.

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”17 października w ramach kampanii społecznej PKP „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, którzy w interesujący sposób przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowo-drogowych. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny „Bezpieczny przejazd”. Spotkanie z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości dzieci o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz pomogą w kształtowaniu właściwego zachowania najmłodszych uczestników transportu kolejowego.

Galeria zdjęć.

Teatrzyk „Zielony Melonik”16 października nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Zielony Melonik” ze spektaklem pt. ”Gdzie jest Stasio?”. Głównymi bohaterami byli chłopiec Staś, pajacyk, lalka Tola, miś Kleofas oraz podstępny Piksel. Dzieci bardzo chętnie i z zaangażowaniem pomagały pajacykowi w odnalezieniu przyjaciela Stasia którego uwięził w sieci zły Piksel. W trakcie spektaklu nauczyły się że komputer, telewizor i komórka ułatwiają nam życie ale również mogą być niebezpieczne.

Galeria zdjęć.

Dzień chleba15 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Najpierw degustowały różnorodne świeże, pachnące i kruche pieczywo. Potem obejrzały także film edukacyjny "Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu poznały cały proces powstawania polskiego chleba. Na zakończenie naszego dnia przedszkolaki z gr. I i III pod bacznym okiem pań upiekły pyszny chleb, który wszystkim bardzo smakował.

Galeria zdjęć.

Światowy Dzień Drzewa10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy jego wzrastania. Głównym celem było wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Następnie w ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki zasadziły „DRZEWO PAMIĘCI z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, że będą dbały o wszystkie drzewa.

Galeria zdjęć - dzień drzewa.
Galeria zdjęć - drzewo pamięci.

Muzyczne ABC
skąd się bierze muzyka?


9 października gościliśmy po raz pierwszy w tym roku muzyków z Filharmonii Podkarpackiej. Podczas audycji muzycznej dowiedzieliśmy się ze muzyka na całym świecie przynosi radość i dostarcza wszelkiego rodzaju emocji. Wiemy też, że muzyka łagodzi obyczaje, wycisza, uwrażliwia na piękno, nastraja, ale też rozwija i pobudza. Ma bardzo dobry wpływ na każdego człowieka. Możemy ją znaleźć na całym świecie – w każdym miejscu i o każdej porze, bez paszportu, biletu i barier językowych.

Galeria zdjęć.

Zamiast lizaka karma dla psiakaW naszym przedszkolu staramy się uwrażliwiać dzieci nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. Przedszkolaki z gr. IV Czerwone nutki zainaugurowały akcję „Zamiast lizaka karma dla psiaka”- zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach.

Galeria zdjęć.

Dzień zwierząt4 października obchodziliśmy Światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Tego dnia przedszkolaki z gr. IV udały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego „Delfin” w Dębicy. Celem wyprawy była bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani sprzedawczyni zapoznała dzieci ze sposobami odżywiania i warunkami podstawowej hodowli zwierząt. Wielkim zainteresowaniem cieszył się królik, którego dzieci miały okazję pogłaskać. Przedszkolaki oglądały także chomiki, szczury, różnobarwne gatunki ryb oraz kolorowe papugi. Pełni nowych wrażeń i informacji dzieci wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć.

Regionalne proziakiPrzedszkolaki z gr. I i III wykonały kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” -„Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie regionalnej. Przedszkolaki poznały przepis oraz pomogły w wykonaniu PROZIAKÓW. Wiele satysfakcji przyniosło dzieciom przygotowanie pysznych placuszków, których zapach tego dnia roznosił się po całym przedszkolu. Mmmm były pyszne.

Galeria zdjęć.

Kącik patriotyczno-regionalnyZ okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu kąciki „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce folkowej i patriotycznej chcąc jak najdogłębniej wprowadzić dzieci w świat wartości regionalno-patriotycznych.

Galeria zdjęć.

Owocowe szaszłyki i sałatka owocowaSmakowity październikowy dzień w przedszkolu. Od samego rana dzieci rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Określały również ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. W tym dniu dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było pokrojenie owoców na kawałki, a następnie nadziewanie na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz sałatkę owocową. Po skończonej pracy wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

Spotkania z książkąPrzedszkolaki bardzo lubią słuchać bajek, a w szczególności gdy w przedszkolu czyta ktoś bliski. W gr. II dzieciom czytała książeczki mamusia Feliksa. W gr. IV w świat legend wprowadził przedszkolaki Mikołaj- Brat Bartusia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii o Smoku Wawelskim.

Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 4.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Święto to obchodzone jest 29 września. Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła. Z okazji Ogólnopolskiego Głośnego Dnia Czytania Książki dzieci wysłuchały z wielkim zainteresowaniem legend. W gr. II dzieciom w tym dniu czytał także tatuś Patryka. Dziękujemy za spotkanie i zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do akcji „Cala Polska Czyta Dzieciom” . Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Galeria zdjęć.

POKAZY CHEMICZNECo przedszkolak może wiedzieć o chemii? Teraz może wiedzieć wiele i dużo ciekawego. W ramach inauguracji projektu „Eko-przedszkola” 28 września odwiedziła nasze Przedszkole pani Agnieszka Mądro nauczycielka chemii w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy.

Pani chemiczka zaprezentowała przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. W pokazie uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych, które w czasie jego trwania nie zapominały o przestrzeganiu wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa . Dzieci z ciekawością oglądały doświadczenia i eksperymenty które rozbudziły w nich ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły dużo radości. Dziękujemy za zapoznanie z „małym światem chemii” i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Galeria zdjęć - grupa 1 i 2.
Galeria zdjęć - grupa 3 i 4.

POWITANIE JESIENIZ okazji nadejścia kalendarzowej i astronomicznej jesieni Tęczowe Nutki przygotowały wspaniałą akademię. Mali artyści ubrani w stroje w jesiennych barwach powitały Panią Jesień piosenkami, wierszami i tańcami. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Galeria zdjęć.

Spotkanie ze Strażą Miejską26 września nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Dębicy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Strażnikom za złożoną wizytę.

Galeria zdjęć.

sprzątanie świataNa ratunek Matce Naturze, przynajmniej ten jeden raz w roku, może wyruszyć każdy z nas. By pomagać nie potrzeba wiele - odrobina czasu, chęci, worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Ratować przyrodę wyruszyły również dzieci z naszego przedszkola. „Akcja- Segregacja” to hasło tegorocznej edycji. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

MIEJSKIE OBCHODY DNIA PRZEDSZKOLAKA

21 września gr. IV wzięła udział w miejskich obchodach Dnia Przedszkolaka w Domu Kultury „Kosmos”. Uśmiechów na twarzach nie brakowało a mali żacy pod opieką wychowawców skorzystali z czekających na nich atrakcji. Jednak najważniejsza tego dnia była wspólna zabawa choć nie zabrakło też patriotycznych akcentów. Uroczyste odśpiewanie hymnu, tradycyjny polonez i występy nawiązujące do historii nieprzypadkowo podkreśliły podniosły charakter imprezy. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych.

Galeria zdjęć.

Bezpieczny przedszkolak
spotkanie z policjantem w przedszkolu


Policjanci dębickiego Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci w naszym przedszkolu . Tematem wizyty funkcjonariuszy było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć radiowóz, otrzymały także odblaski. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Galeria zdjęć.

BIAŁO-CZERWONY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA20 września w ramach projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku, aby uczcić te wyjątkowe święto, dzieci wzięły udział w zawodach sportowych, które odbyły się pod hasłem „Biało- Czerwoni!”. Był to dzień pełen emocji. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi koleżankami i kolegami. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

Galeria zdjęć.

MAGIK W PRZEDSZKOLUKażdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty, który ze swoją magią przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów.

Galeria zdjęć.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAKPrzez cały trzeci tydzień września przedszkolaki zapoznawały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna. Zgodnie z tematami zajęć grupy wybrały się na spacer na skrzyżowanie niedaleko przedszkola. Przedszkolaki obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie. Aby uzyskaną wiedzę wprowadzić w czyn przechodziły przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziły . Przedszkolaki podczas kolejnych wycieczek a także w drodze do przedszkola będą pamiętały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Galeria zdjęć - grupa 1.
Galeria zdjęć - grupa 2.
Galeria zdjęć - grupa 3.
Galeria zdjęć - grupa 4.

POCZTÓWKA Z DĘBICY

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” dzieci wykonały kolejne zadanie. Tym razem było to wysłanie pocztówki swojej miejscowości. Celem tego działania jest wykonanie z nadesłanych pocztówek mapy Polski.

Galeria zdjęć.

Kartka dla PowstańcaPrzedszkolaki wykonały zadanie 13 w ramach projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" pt. „Napisz kartkę Bohaterom” - akcja ta ma miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nauczycielki podczas zajęć zapoznały dzieci się z bohaterską postawą młodych ludzi - często też dzieci niewiele starszych od nich, którzy poświęcili wszystko , by walczyć o naszą wolność. Następnie przedszkolaki napisały oraz ozdobiły specjalne bezpłatne kartki w których podziękowały za wolny kraj i za to, że mogą spokojnie mieszkać, uczyć się w pięknym miasteczku- Dębicy. Przygotowane podziękowania zaniosły na pocztę i wysłały na adres fundacji, która przekaże je dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego, a on doręczy je adresatom. Jesteśmy przekonani, że wszystkie ciepłe uczucia włożone przez dzieci w wykonanie tych kartek wywołają radość w sercach naszych bohaterów.

Galeria zdjęć.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY
„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”


W tym roku dzieci naszego przedszkola wraz z wychowawcami włączyły się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pod hasłem „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków, upamiętniające 100 – lecie odzyskania niepodległości.
Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 – od 1 września do 31 grudnia. Warunkiem udziału w Projekcie i otrzymaniu Certyfikatu jest wykonanie 11 zadań wybranych z listy proponowanych.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której będziemy na bieżąco zdawać relacje z realizacji Projektu, w którym na pewno nie zabraknie wspólnej zabawy, integracji, wzbogacenia wiedzy o historię, tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe z regionów Polski i Kresów :-) .
WITAMY PO WAKACJACH
W PRZEDSZKOLU TĘCZOWE NUTKI


Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które wróciły do nas wypoczęte po wakacjach. Rozpoczynamy kolejny rok 2018/19 – rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
Życzymy wszystkim wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.


 Starsze aktualności