ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

„Już od rana plusk w łazience, przedszkolaki myją ręce”

Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Do akcji włączyły się także dzieci z gr.1. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie przedszkolakom  jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Zajęcia  rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z piosenką „Myjemy ręce”, obejrzeliśmy także bajkę Myszka w Paski “Jak dokładnie myć ręce”. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.