SPOTKANIE Z POLICJANTEM PRZEDSZKOLAKÓW Z 1 I 2 GRUPY

3 czerwca dzieci z grup I i II wzięły udział w spotkaniu z policjantem, podczas którego dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła. Gość ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Poruszył temat obcych psów, których dzieci nie powinny zaczepiać, dotykać ani głaskać.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta, w szczególności czapka, hełm, które wędrowały z głowy na głowę wielu chętnych do ich przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz znane wszystkim kajdanki. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.