SPOTKANIE Z FRANKLINEM GRUPA I I II

17 maja 2013 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków z bajkową postacią – Franklinem. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Miejska w Dębicy. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Franklin to sympatyczny zielony żółwik. Jego postać powstała w 1986 roku w Kanadzie. Stworzyły go autorka Paulette Bourgeois i ilustratorka Brenda Clark. Franklin w każdym tomiku książeczek przeżywa to co każde dziecko zna z doświadczenia. Nie są to fantastyczne, bajkowe przygody, lecz raczej codzienne rozterki, kłopoty, wielkie zmartwienia i jeszcze większe radości małego człowieka. Postać Franklina nie jest idealna – ma mnóstwo wad, dlatego łatwiej jest się z nim identyfikować. Każdemu może się przecież zdarzyć kłótnia z rodzeństwem, każdy może trochę pobałaganić, spóźnić się, mieć tremę przed występem, bać się pierwszego dnia w szkole. Ważne, że wszystko dobrze się kończy, a na kłopoty i wątpliwości znajdują się rozwiązania. Z książeczek można wiele się nauczyć. Podczas spotkania z Franklinem, dzieci miały okazję poznać jego postać, jego historię oraz niektóre opowiastki. Wspólnie wysłuchali bajki pt. „Franklin i przyjęcie pożegnalne”. Był czas na przywitanie się z sympatycznym żółwikiem, zadanie mu kilku pytań. Był czas również na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci miały okazję wziąć udział w quizach i zagadkach, a także otrzymały naklejki z wizerunkiem Franklina. Przybycie Franklina dało dużo radości dużym i małym uczestnikom spotkania.