Kampania “BohaterON w Twojej Szkole”

W bieżącym roku szkolnym gr.2  przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej “BohaterON –włącz historię!”.
Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
W toku działań przeprowadzone zostały w gr.2 zajęcia  dotyczące Powstania. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny „Powstanie Warszawskie”, poznały historię powstańca Włodka i sanitariuszki Małgorzatki, budowały barykady z kloców, dziewczynki wcieliły się w rolę sanitariuszek i udzielały pomocy małym powstańcom (utrwalały zasady pierwszej pomocy), dzieci poznały i wykonały symbol Polski Walczącej, podsumowaniem zajęć było wykonanie laurki dla Powstańca do której wspólnie wymyśliły życzenia i podziękowania. Była to wspaniała lekcja historii.